eiiii olen lihonut 2kiloa :(:( 167/57 nyt en kestä
miten ihmeessä saan lopetettua tämän ylensyönnin ja palattua normaaliin ruokailuun. en kestä makeanhimoani enääää
Kommentit (9)
olen oikeasti tukevan näköinen näissä mitoissa
t:ap
166cm. Pitäis saada paino 56kiloon niin olisin tyytyväinen. Se se on aina ollut. Kyllä itse tietää mikä paino on kullekin sopiva.
Varsinkin jos mielestäsi 2 kg tekee lihavaksi.
Painoindeksisi on normaalin alarajalla ja parin kilon vaihtelu on vielä suht normaaleissa rajoissa. Lue vaikka kirja ja lopeta murehtiminen.
painonvaihtelu saa sut suunniltaan noinkin alhaisessa painossa, ja sun pitää jopa avautua siitä täällä, lienee aika selvää, että sulla on jotain ongelmia kehonkuvan suhteen. Syömishäiriö kenties? Tiedätkö, että anoreksian yksi oire on se, että tuntee itsensä lihavaksi, vaikka vaaka sanoo toista. Voisin vaikka linkittää tähän yhden järkyttävän ahdistavan blogin, jonka pitäjä painaa 30-jotain kiloa, ja pitää silti itseään maailman järkyttävimpänä läskinä. Hänenkin mielestään hänen ruumiinrakenteensa on sellainen huolimatta siitä, mitä vaaka tai bmi sanoo.
miten ihmeessä saan lopetettua tämän ylensyönnin ja palattua normaaliin ruokailuun. en kestä makeanhimoani enääää
Vähennät vaan ihan pikkusen syömistä.
Niin teen itse aina jos 58 lähenee, tiputan takaisin 56:een. 167 cm täälläkin mittaa.
Nyt kun 40 lähenee, niin tuota joutuu vähän tarkkailemaan
tänkö halusit kuulla?
olet muuten lähempänä alipainoa kuin ylipainoa