G: väärin kuultuja laulunsanoja..
Kommentit (91)
4-v. poika kysyi kovasti ihmetellen: Miksi tuo setä lauloi äsken: "Niin palellutaan..."
Oikeasti oli siis Kimpale kultaa :) Täytyy myöntää etten itsekään ollut ensikuulemalla saanut selvää ko. sanoista.
kuullut että piha ilman sadettajaa biisissä lauletaan. "mä tarvitsen sut, kun vaiti on pillun puute..." enkä tajua miten olen noin väärin voinut kuulla... ihmetyttikin ne sanat ja nyt tarkistin miten menee oikeasti. ne menikin "vaiti on pellon multa..." ei pillunpuute.
ton huora-jutun itse asiassa ihan tähän ketjuun asti *nolostuu*
Itse kuulen ikkunaprinsessassa kohdan "O Glendora" open dooraksi. Ja kadut ovat pitkiä ja suoria...tarjoaa pelkkiä huoria.
no tiedän minä sitten tämänkin :D
mun versio oli että
Jäi äiti itkemään, mä vielä kuolevan sen kaakin nään
Savu nuolee rauniota, tiedäthän miltä tuntuu... Se on uloste..:DD Oikeesti menee "Se on ruoste".. Tota biisiä en voi kauheen herkästi kuunnella ;D
Ja bändillä löytyy sitten hyviä biisejä ja paljon. Samaisen bändin toisessa biisissä Diskoinferno lauletaan tuota laulunkin nimeä ja mieheni ihmeissään kysyi "Mistä verhoista noi laulaa?", oli kuullut "tein verhot"
"Petteri hakkaa Villeä vasaralla,Villeä vasaralla..."
Kun tarhasta selvitin että miten laulu oikeasti menee niin se oli "Petteri hakkaa VIIDELLÄ vasaralla,viidellä vasaralla...."
Silmät märkänä nauran täällä kippurassa kun voin kuvitella nuo biisit noina versioina.. mahtavia :D
Kuulin näin : Kaikki huolet pyyhitään...
Yhdessä kohtaa siinä lauletaan että:
"And if the world around us, just falls apart". Mä lauloin aina että "and if the golden Rolex just falls apart..."
Noh, jollain sumealla teinin logiikalla voishan sitä ajatella että kultainen rolexkin on pysyvä ja kestää kaiken :-)
oli kuulemani mukaan "the fine ol' curtain"...
Siltä se kuulostaa mielestäni edelleen, kun 8-v poika luukuttaa kännyllä ko. piisiä.
Maitopoikia nautinnon, vaikka oikeasti lauletaan aito oikea nautinto.
Järkeilin jotenkin niin, että maitopojat juovat jaffaa, eivätkä alkoholia.
Ja "Open Doora" on tuttu myös. ;)
kuulin:Mun täytyy rakastella emäntää poskiin.
En ees tiä mitä oikeesti laulaa, mutta tuskin noin..
kaks` vain valveil` on puol isoa. Nyt 60 vuotias, mietti millainen on puoli iso, koska itse oli pikkupoika ja aikuiset olivat isoja.
Noh, selvisihän se iän myötä, että kyse on puolisosta eli: "kaks`vain valveil`on puolisoa..."
"..vaan prinssi uljas aamun tuo, aamun tuo, aamun tuo..."
Taispa tuo tuoda _avun_ kuitenkin ;)
"..aikamiehen paksu vatsa tää, ajan rakoon jää..."
Tämä siis Rööperiin-biisistä, ja se vatsa jäi _aidan_ rakoon :)
"..vaan prinssi uljas aamun tuo, aamun tuo, aamun tuo..."
Taispa tuo tuoda _avun_ kuitenkin ;)
että laulu menee: "Mennään Jurikan baariin, mennään, ei tulla enää tänään takaisin". Noh, se kai sit olikin: "Lennä Juri Gagarin, lennä, tule elävänä takaisin". Tästä mut tutut kyllä tunnistaa ;-)
Peffaan vaan, mä haluun olla nainen (Teflon-love, mä haluun olla nylon)
Mä kuulen vieläkin yhden kohdan näin..
Beethoven are some good things he gave us
And the greatest is love
Ja mä ihmettelin pitkän aikaa, että mitä helvettiä Beethovenilla oli 911 kans tekemistä???!!!
Noh, oikeesti toi kertosäe menee:
Faith hope and love are some good things he gave us
And the greatest is love
AJ:llä vaan on etelän aksentti, ei mikään vahva ja se laulaa ton uskon, toivon ja rakkauden yhteen..
Laulaa yhdessä laulussaan (en muista nimeä) Että "mällit mä lasken kaulallesi". Taitaa olla oikeasti että "vällyt?" :)