Miksi joistakin naisista on imartelevaa, jos miehet katsovat heitä?
Ajatelkaa nyt, mitä ihmeen merkitystä sillä on katsooko joku vai ei (eli pitääkö kauniina vai ei)? Onko se joku luonnollinen tarve naisilla?
t. kaunis itsekin, mutta asiaa pohtiva
Kommentit (10)
Kyllä musta ainakin on kivaa, jos miehet silloin tällöin katsoo perään. Palaute on hyvä juttu, varsinkin huonona päivänä.
Ei mun itsetuntoni kuitenkaan niistä katseista riipu, eikä ulkonäkö ole mitenkään kärkipäässä elämän tärkeysjärjestyksessä. Mutta täytyykö kaiken olla järkevää? Eikö joku asia voi vaan olla KIVA?
Btw, imetysaikana kun mulla oli c-kupin rinnat, koin huomion jo kiusallisena. Tuntui, että tuijotetaan koko ajan kuola valuen tissejä! Ihan kiva, jos se tuo jollekin mukavan olon, mutta mulle riittää kiitos vaan tämä normaalitason ihailu. :D
pelkkä tissien tuijottelu on toki kiusallista, mutta sellainen kokonaistuijottelu kohottaa aina mielialaa.
ainakaan suomalaisten parinmuodostuksessa. Järjestäen kaikki lihavat ja rumat tai korkeintaan keskinkertaiset naiset ovat varattuja ja/tai naimisissa ja kauniit naiset sinkkuja. Miehet eivät halua kauniiden naisten kanssa naimisiin koska joutuisivat vahtimaan niitä enemmän ja tuntemaan jatkuvaa alemmuuskompleksia ja mustasukkaisuutta.
pariutua ap:n kaltaisen pohdiskelijan kanssa. Pikkasen reippautta ja viehätysvoimaa ja kumppanin mielyttämisen halua kehiin, niin ehkä sitten.
että herättää positiivista huomiota uroksissa. eläimiähän me ollaan, eli luonnollista.
hmmmm... paitsi jos on pakonomainen tarve herättää huomiota.
tarpeen määritellä itsesi kauniiksi? Eikö sinun tuolla logiikalla pitäisi olla ajattelematta koko asiaa? On kai se nyt kivempi, jos pidetään hyvännäköisenä, eikä vaikka rumana. Ja koska parinmuodostus on yleensä ihmiselle aika merkittävää, ja ulkonäkö on eka asia, mikä ihmisiä vetää toistensa puoleen, on aika selvää, että sitä on mieluummin kaunis eli puoleensavetävä. Toki kaikenlaiset ihmiset saavat partnerin, mutta hyvännäköisillä on enemmän valinnanvaraa.
ja ihailevat. Minulla on D-kupin rinnat ja monesti huomaan, että jopa kavereiden miehet katsoo pitkään. Kohottaahan se itsetuntoa. Varsinkin jos kaverit on AA-kuppeja:)
ja ihailevat. Minulla on D-kupin rinnat ja monesti huomaan, että jopa kavereiden miehet katsoo pitkään. Kohottaahan se itsetuntoa. Varsinkin jos kaverit on AA-kuppeja:)
Eiköhän miehetkin tykkää jos huomaavat itseään katseltavan (siis kivasti, ei inhoten ;).