Outo juttu aamulla
Istuin pöntöllä aamutoimilla ja tunsin että nyt tuli kakkonen. Ihmettelin että miksi ei loiskahtanut, ufoko sen nappasi vauhdista. Vähän jo ehdin katsella ympärilleni että mitä tapahtuu, sitten molskahdus tuli noin 5 sekuntia myöhässä. Tämä siis outoa siksi koska ainakin viimeiset 10 vuotta on kakkonen tullut reippaasti, mutta nyt se ilmeisesti jäi vähäksi aikaa roikkumaan.
Kommentit (6)
Tekivät sillä kokeita, ja sitten palauttivat sen. Sinusta vaan tuntui aika 5 sekunnilta, mutta ufomaassa koe kesti varmaan useita tunteja.
siinä sitten vähän aikaa leijaili ennenkuin mulskahti veteen
enää paskakaan ei putoa pönttöön muuta kuin viiveellä.
Nykymaailmassa kun kaikki tapahtuu niin nopeasti noin muuten. Yksi painallus ja viesti on toisella puolella maapalloa. Luulisi, että yhdellä rykäisyllä myös paska olisi pöntössä. Mutta eipä näemmä..
Niin tätä päivää. Paskatkin kohta paskajonossa. Sitten on puoli vuotta aikaa poistaa paskaa jonosta...
Mikään ei tule enään kuin "Manulle illallinen". Mitään ei kannata pitää itsestäänselvyytenä.