Mitä mieltä ihmiset on susta jos olet vannonut että nämä lapset riittää?
Ja sitten oletkin "taas" raskaana. Miten sulle on kommentoitu raskauttasi?
Minulle näin:
No johan tuota ootettiinkin että koska sulla on taas maha pystyssä. Ai oliko tää nyt vahinko? No miten sä oikeen taas jaksat!? Ja mulla siis 3 lasta.
Miten aiotte pärjätä kun sulla noin monta lastaki sitte. jne... Kiinnostas kuulla että onko muille tullut vastaavia kommentteja, ja miten olette vastanneet niihin.
Kommentit (5)
Ei vain haluttu kertoa asiasta kenellekään ennen kuin alkoi vatsa pyöristyä :)
Kaikenlainen uhmakas vannominen on tosi syvältä. Tulee vaan sellanen kuva ihmisestä, että eikö se oikeasti tajua että tilanteet voi muuttua ja elämä heittelee. Kaikenlainen vannominen, asiasta riippumatta, on minusta vähän typerää, se kertoo jotenki hirveen mustavalkosesta ajattelutavasta.
..noin monta jälkeläistä. Herää, pahvi ja katso ympärille! Lapsia pukataan tähän maailmaan ihan LIIAN paljon.
Jonkin sortin rikos on tehdä tänä päivänä noin monta jälkeläistä. Herää, pahvi ja katso ympärille! Lapsia pukataan tähän maailmaan ihan LIIAN paljon.
Suomalaisia pitääkin saada lisää kun meitä on niin vähän. Ei Suomessa ole liikakansoitusta, huolehditaan vain omiemme pärjäämisestä ei kukaan muu sitä tee.
ei nykyään ole pakko tehdä lapsia