Lue keskustelun säännöt.
Tapiolan syntymättömän lapsen vakuutuksesta
23.11.2009 |
Jatkuuko se lapsen syntymän jälkeen vai pitääkö tehdä uusi vakuutus? Maksaa nytkin jo n. 400eur! Olin lukevinani että esim. Ifillä pitää ottaa sitten 2kk ikäiselle uusi vakuutus?? Mikä järki siinä on?
Kommentit (3)
ihan tuolta tapiolan omilta sivuilta.
http://www.tapiola.fi/www/Yksityisasiakkaat/Vakuutukset/Lapset/Lapsivak…
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
...mutta ei otettu Tapiolan vakuutusta, Ifin vakuutusehdot on paremmat. Ja 2 kk vaaville otettiin uusi vakuutus, näin menee useimmilla firmoilla, että vauva- ja lapsivakuutus on erikseen, syy selviää jos jaksat lukea niitä vakuutusehtoja ja mitä ne vakuutukset kattaa.
ja otettu siis raskausaikana ja kyllä se ainakin siihen aikaan meni niin, että vakuutus jatkui ihan normaalisti synnytyksen jälkeen. Tosin viimeisimmästä vakuutuksenotosta on aikaa jo melkein 4 v, joten on tietenkin voinut nämä systeemit muuttuakin.