Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Saako lavatansseja, diskoja ja konsertteja järjestää sikainfluenssapandemian

Vierailija
12.11.2009 |

aikana?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
12.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuten konsertteja ja messuja, diskoja ym. Mies oli menossa jääkiekko-otteluun mutta minä sanoin ettet mene hankkimaan sitä virusta meille :)

Koulut on ne pahimmat taudin levittäjät. Rokotus lapselle on vasta viikon 48 lopulla.

Tuntuu kilpajuoksulta taudin ja rokotteen saamisen välillä, kuten eräs asiantuntija taannoin kommentoi. Itse en rokotetta saa mutta voin välttää tautia parhaani mukaan töissä suojautumalla.

Vierailija
2/4 |
12.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja itse lavatansseissa pari kertaa viikossa. Eipä näy olevan kielletty.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
12.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä päin on just nyt kaks lastenkonserttia, jotka on samalla suunnilleen vuoden ainoat. Harmittaa kovasti, mutta ei olla menty, sillä sinnehän ihmiset just lähtee epidemiasta huolimatta, vaikka olis vähän kipeänäkin, kun on lapsille luvattu, sillä nuo konsertit ovat täällä tosiaan niin harvinaista huvia.

Vierailija
4/4 |
12.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

lavatansseja influenssapandemian aikana



tanssiessa ja konserteissa kyllä varmaan on aika hyvät tsänssit viruksen levitä kun ollaan tungoksessa lähekkäin



yks kun aivastaa niin viruksia on viidentoista lähimmän päällä

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi seitsemän viisi