Meille ei tule enää mainoksia?!
yhtäkkiä tajusin, että ei ole tullut kuukausiin mainoksen mainosta. Ja ei ole mitään mainoskieltoa postilaatikossa. Eli jakaja ei hoida hommiaan, mihin tällaisesta voi ilmoittaa?? Ei mulla nyt mikään ikävä mainoksia ole, mutta ilmaisjakelulehdet nyt ainakiin olisi kuitenkin kiva lukea.
Kommentit (7)
ainakin tiputettiin alueesta pois.. Jakeluyhtiöön vaan soitto jos ihmetyttää.
Pääkaupunkiseudulla jakelua hoitaa Helsingin jakeluekspertti (HJEX)
ne jakajat. Oma lapsi jakoi 1,5v kunnes ei enää jaksanut. Itse jaoin myös nuorena. Ihan helvetillistä hommaa. Palkkaa menee jaettavan materiaalin mukaan. Samat rappuset joutuu juoksemaan joka kerta, mutta joskus palkka vain muutaman euron jakokerta. Itse en viitsisi soitella.
Se on tosiaan kovaa työtä, jos mainoksia on paljon. Postia on kymmeniä ellei satoja kiloja. Ahkerasti nuo mun mukulat on jaksaneet jakaa jo useamman vuoden, mutta kyllähän me vanhemmat aika paljon heitä autetaan. Saadaanpahan itsekin liikuntaa, ja peppu pysyy kiinteänä.
Tytöt jakaa joskus sijaisuusalueita, ja silloin voi kyllä epähuomiossa jäädä joku talous jakamatta, kun ei aluetta oikein tunne, ja varsinkin, jos laatikko on jossain erikoisessa paikassa.
Miksi mainokset ei tullu viitaharjuntielle
Vierailija kirjoitti:
ne jakajat. Oma lapsi jakoi 1,5v kunnes ei enää jaksanut. Itse jaoin myös nuorena. Ihan helvetillistä hommaa. Palkkaa menee jaettavan materiaalin mukaan. Samat rappuset joutuu juoksemaan joka kerta, mutta joskus palkka vain muutaman euron jakokerta. Itse en viitsisi soitella.
Huh, jos on jakanut itse, harvoin laittaa siihen lapsiaan. Itse en jakanut koskaan mainoksia, kaveri jakoi. Ja tajusin jo silloin, että ei todellakaan kannata ja aika äkkiä kaverikin lopetti. Huijausta. Kova homma, sitä rahaa kuitenkin tulee hädintuskin taskurahoja.
Omat lapseni eivät myöskään jaa.
Eikä uutta ole palkattu tilalle, ehkä halukkaita ei ole.
Mainostenjakaminen on p***kaa hommaa, kauhea työ, palkka aivan mitätön.