Vastaa vai kerran: mitä mieltä provoilusta av:lla?
.
Kommentit (7)
eli ne joista normaalijärjellä varustettu tajuaa "jujun" eikä lähde tosissaan mukaan.
Kaikkea on pakko epäillä provoksi, ja kaikki asiallinen keskustelu vähänkään vaunuvertailuja monimutkaisemmista aiheista kuolee.
Olen hienosti oppinut huomaamaan oman rajallisuuteni ja olemaan provosoitumatta ihan kaikesta, kun osaan jo epäillä provon mahdollisuutta. Palstailun aloittaessani olin heti pää punaisena huutamassa kaikille järkkyjä idiootteja mielipiteitä ilmaiseville (sekä täällä että tosielämässä), mutta nyt ei enää hetkauta kuin jotkut ikivihreät (rasismi nyt ykkösenä).
Eihän tämä olisi av, jos ei täällä olisi provoilua ja trollausta. Siis tykkään kovasti! Mulla onkin aina pilkettä silmäkulmassa. :)
Osa on keksittyjä kokonaan ja toisia on vähän väritetty jotta te älähtäisitte.
Teidän vastaukset on välillä niin huvittavia. Joskus alatte keskenänne riitelemään aiheesta ja minä täällä lietson lisää ;)
on syy miksi notkun täällä.
Vastaan kyllä niihin vakaviinkin keskusteluihin ja niitäkin tarvitaan, lienee selvä.
Minusta kuuluu asiaan ja itse ainakin saan nauraa höröttää höpöjutuille. Piristävää.