Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Rv 10, miksi oireita enemmän vasta nyt?

Vierailija
21.09.2009 |

Siis alkuraskaus mennyt tosi vähillä oireilla. Eka testin tein rv 5+jotain josta nega ja seuraavan testin tein 6+3 joka siis näytti suht selkeän plussan. Eli aika myöhään sain varmuuden tästä raskaudesta.



Nyt vasta on alkanut olla pikkuisen enemmän pahoinvointia ja ruokahaluttomuutta, väsymystä, näitäkään ei joka päivä. Kokoajan on ollut järkyttävä palelu. Mut mitään nippailujakaan ei ole tuntunut juuri ollenkaan. Repäisykipuja on jonkun verran ollut koko ajan.



Miksikähän oireita on ollut enemmän vasta nyt? Olen ihmeissäni, sillä olen ollut raskaana useasti ennenkin ja oireet ovat aina olleet selkeät alusta asti. Vähän mietityttää et onkohan tämä joku tuulimuna tai vastaava... Neuvolassa en ole vielä käynyt. Aion varata ajan heti huomenna!



Kokemuksia!?

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla