Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Voiko raskaana ollessa syödä painonvartijoiden pisteillä?

Vierailija
21.09.2009 |

Mun lähtöpaino oli 94kg kun alotin pisteilyn..nyt oon saanu sen pudotettua 89,5kg ja oon raskaana vkolla 6+1..voinko jatkaa silti pisteillä syömistä, päivittäinen pistemäärä on 25, eli tosi hyvin saa syödä, 2lämmintä ruokaa+välipalat, syön lisäksi raskausmultivitaa, että vitamiinit ja foolihapon saan varmasti.

En millään haluaisi lopettaa kun olen hyvään vauhtiin päässy, onko siitä haittaa vauvalle jos syön normaalia vähemmän?

kiitti jos joku osais kertoo :)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
21.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

tai painonvartikoista, muistaakseni pisteitä päivän annokseen piti lisätä ainakin imettäessä, joten varmaan myös raskaana.

Vierailija
2/3 |
21.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

pisteillä elät jatkuvassa nälässä, raskaana tai ei.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
21.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

sen jälkeen elimistö tottui vähempään ruokaan ja 3h välein kun syö, ei ole nälkä missään vaiheessa.

No kysäsen neuvolasta kun sinne varaan aikaan..en ole vielä asian kanssa kiirehtinyt kun eka raskaus meni kesken nii en oo uskaltanu vielä tehdä mitään ku ei tiiä miten tämän kanssa käy..