Porin juoksukoulua noudattaneet, yks kyssäri...
eli mulla on nyt kolme viikkoa takana.
alussa tuntui ihan tosi helpolta ja kaikki meni ihan iisisti, mutta nyt kun on ollut putkeen 4+4 ja 5+5 juoksua ni on tullu olo ettei meinaa jaksaa...
ens viikolla pitäis jaksaa jo paljon enemmän ni nyt rveluttaa että jaksanko sittenkään???
Miten teillä on menny onko tullu kokoajan tuskaisemmaksi ja jos niin oletteko kuitenkin jaksaneet vai oletteko joutuneet kertaamaan viikkoja?
Kommentit (8)
Voi olla vaikka flunssa tulossa tmv.
Sit ei kroppa kestänyt, tuli kramppeja ja muita kovia särkyjä. Pidin taukoa ja jäi koko ohjelma.
ei meinaa lähteä sujumaan, niin palaan suosiolla viikkoon 3 takaisin.
Kiitti vastauksista :)
AP
on nyt neljäs viikko lopuillaan ja ihan samat tuntemukset oli viime viikolla, että miten oikein jaksan... Eilen juoksin sen 15 min yhteen putkeen ja yllättäen se menikin ihan helposti, enemmänkin olisin jaksanut!
Tuo kertausviikkosysteemihän kuulostaa hyvältä jos meinaa kunto/motivaatio loppua kesken, kiitti vinkistä, varmuuden varalle!
se etenee vähän hitaammin ja mulle ollut tosi hyvä (juossut en ole koskaan, joten aloitin todella nollasta). Nyt alkaa jo jalka nousta kevyemmin, mitään pahoja tuskia ei ole ollut eikä kroppa pistänyt vastaan. Sitä Porin ohjelmaa en olisi varmasti jaksanut edetä. Mihinkään ei ole kiire ja tuolla ohjelmalla kunto nousee taatusti riittävän hyvin.
se etenee vähän hitaammin ja mulle ollut tosi hyvä (juossut en ole koskaan, joten aloitin todella nollasta). Nyt alkaa jo jalka nousta kevyemmin, mitään pahoja tuskia ei ole ollut eikä kroppa pistänyt vastaan. Sitä Porin ohjelmaa en olisi varmasti jaksanut edetä. Mihinkään ei ole kiire ja tuolla ohjelmalla kunto nousee taatusti riittävän hyvin.
mä luulin että se porin ohjelma on muokattu siitä kuntoplussasta vähän vielä helpommaks??
5. Viikko alkaa, hyvin olen pysynyt ohjelmassa mukana ja tuplaus viikkoihinkin olen valmistautunut (vaikka vielä ei ole tarvinnut turvautua tuplaamiseen). Ohjelma tuntuu erinomaiselta. Vaikka juoksu vauhti minulla melkein puolet hitaampi ohjelmaan nähden (n. 30min/2.5km). Muilla sama ongelma? Kunnon äärirajoilla juoksen eli ei juuri mahdollista nopeuttaa tahtia.
mutta olen perehtynyt siihen perusteellisesti ja itse ajattelisin, että jos alkaa tuntua tuskaiselta niin kertausviikko voisi olla paikallaan.
Tsemppiä!