Miltä sinusta kuulostaa? Raskaanako?
Olen vähän päälle parikymppinen nainen, syön Yasminelle-ehkäisypillereitä. Pillerit suositellaan otettavan joka päivä suunnilleen samaan aikaan. Pillereiden otto aikoihin minulla on kuitenkin tullut tunnin-viiden tunnin heittoja. En ole unohtanut ottaa pillereitä moniin kuukausiin.
Viimeisen reilun kuukauden aikaan minulla ja miehelläni on ollut tavallista aktiivisempaa makuuhuoneessa. Seksiä on tullut harrastettua välillä useamman kerran päivässäkin.
Nyt on ollut noin viikon verran koko ajan vähän etova olo.. Päätä myös jomotellut. Syödä voisi tunnin välein. Sormet ovat turvoksissa ja rinnat myös mielestäni vähän. Huomasin, ettein meinaa mahtua farkkuihin joihin mahduin helposti kaksi viikkoa sitten.. Olen hyvin hoikka. Tupakka ei maistu enää (joka onkin vain hyvä asia!)
Vatsa on ollut vähän löysällä ja aktiivinen toimimaan. Viime viikolla tunsin useampana päivänä hetkellistä kipua vatsassa; kun olisi puukolla vedelty.
Syön pillereitä aina 3liuskaa putkeen, joten viime menkoista on aikaa. Eilen otin nyt viimeisen pillerin ja nyt odottelen tyhjennysvuotoa.
Miltä sinusta kuulostaa? Olisinko raskaana..?
Toi turvotus ja rintojen arkuus ainaki on merkki että voisit olla raskaana. Mut voi olla ettet ookkaan. Käyppä apteekissa ostaas testi niin sillähän se selviää.