Hih, yrittäjä poistatti suomalaista hintatasoa arvostelevan ketjun !!!
eikö ego kestänyt arvostelua ?
Outoa vaan, että ketju suostuttiin poistamaan, kun samaan aikaan täällä on yhä edelleen vitun kuvaketju jossa on looserimiehiltä tosi törkeitä kommentteja. Tai on ketjuja, joissa mainitaan pedofiileja nimeltä (mikä on hyvä asia)
Sitten poistetaan ketju, joka on täyttä asiaa.... nimeltä mainittiin JukuPark ja CoffeeHouse esimerkkeinä törkeästä hinnoittelusta. Osuiko omaan nilkkaan ?
Kommentit (7)
minun mielestä siinä ketjussa tuli ennemminkin esille se, että yrittäjät eivät osanneet selittää miksi hinnat ovat suomessa nousseet enemmän kuin muuaalla !!! Viitattiin maailmanmarkkinahintojen nousuun jne vaikka kaikilla muillakin mailla nousseet yhtä paljon
Ketjusta jäi kuva, että suoalaiset yrittäjät nostavat hintoja vain omaa toimeentuloa parantaakseen (koko ajan)
Ja kuten joku jo totesikin, niin ihmisten käsitys yrittämisestä ja siitä, mitkä hinnanmuodostukseen vaikuttavat ovat aivan ulapalla.
Käsittämätöntä tietämättömyyttä ja utopiassa elämistä!
ei todellakaan ole poistettu. Ettekö osaa lukea etusivua??
sitä ei löydy enää haulla
otas silmäs kätees ja katso jos et muuten näe.
HAKU EI TOIMI ja ny tjoku on nostanut ketjun (joku jolla on aikaa kelata keskusetluja 5 päivää taaksepäin)
itsekin siihen vastailin kun jonkin verran sattumoisin yrittämisestä tiedän. Oli mielenkiintoista havaita, että aika monet tavalliset palkansaajat ovat niin ulalla yrittämiseen liittyvistä asioista ja eri kuluista ja maksuista. Toki yleinen hintataso välillä kummastuttaa minuakin, sitä en voi kieltää.