Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Näkyykö FB:ssä kuvat kaikille, vaikka on laittanut estot?
22.07.2009 |
Olen huomannut, että voin selata sellaistenkin ihmisten valokuvakansioita, joiden tiedot eivät ole avoimia muuten. Jos siis joku minun kaverini kommentoi jotain kuvaa tai jos joku on merkitty johonkin kuvaan. Tuleeko kuvista siis julkisia, jos joku kommentoi niitä? Vai eikö nuo ihmiset ole laittaneet salauksia valokuvakansioihinsa?
Kommentit (5)
tuttavantuttavantuttaville, mutta kuvat on mahdollista laittaa myös niin että ei avaa - sitä en itse osaa, yksi ystäväni osaa
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
vielä sellaisen kohda, jossa oli jotain mainintaa ilmoitustaulusta.
Muuten oletuksena on että näkyy kavereiden kavereille.
Olivat kaikki "only friends".
Vaihtoehtoina oli mm. "friends friend". Ei kiitos!!
Alue: Aihe vapaa
polttarikuvia juuri tuon kommentoinnin takia. En pääsisi muuten kuvat lisänneen henkilön profiiliin ja kuviin, eli sitä kautta ne on kyllä "suljettu".
Ja ennenkuin joku rupeaa huutamaan jotain kyylästä, niin testasin vaan noita salausominaisuuksia ja huomasin että kappas, nämähän näkyy minullakin ;)