Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

ÄRSYTTÄÄ! Kaveri osti kesämökin ja ei enää koskaan tavata!

Vierailija
07.06.2009 |

Heillä menee kaikki vapaa-aika mökin remontoimisessa eikä mistään voi puhua, kun se kääntyy kuitenkin mökin remontoimiseen!



ARRRGH!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
07.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihme toisessa kiinni roikkuja olet.. Ei ihme että kaverisi ei halua sinua tavata. Selkeästi katkeruutta ilmassa..

Vierailija
2/5 |
07.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

tänä kesänä ja olla myös siellä koko kesän (opettaja) joten kaverit saavat tulla sinne tai sitten treffataan syssymmällä =)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
07.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

viime syksyn, talven ja kevään. Ihan oikeesti ei muuta puuhaakaan. Aina, kun soittaa on mökillä ja pitää mennä tekemään jotain maalinrapsutusta tms ja ei ehdo puhua. Ei olla nähty kuin viimeksi jouluna ja helmikuussa kerran.



On meilläkin mökki eikä se ole koko elämä. Enne soiteltiin nyt vähintään viikottain ja treffattiinkin usein.

Vierailija
4/5 |
07.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

hienoohan se on että aikuinen ihminen innostuu jostain ja nauttii perheen (?) kanssa tekemisestä. ehdota että voit mennä sinne vaikka mukaan auttamaan maalin rapsuttamisessa.. mulla ainakin jää sellanen kaveri justiinsa joka alkaa mua syyllistämään yhteydenpidon vähyydestä.

Vierailija
5/5 |
07.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

kyseessä vaan oma äiti joka asuu eri maassa kuin me. Soittaessa kertoo yksityiskohtaisesti remontista, kuka minkäkin naulan on hakannut, sitten toteaa että siinäpä ne tärkeimmät soitellaan taas. Meidän kuulumiset ei vois vähempää kiinnostaa. Enkä niitä sitten rupee väkisin tuputtamaankaan. Kaikilla kun kuitenkin se oma napa on lähin ja kivaa että on innostunut jostain eikä passiivisena makaa sohvalla.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi viisi kolme