Seela Sellan hautajaiset
Oli yllätys että ne niin nopeasti järjestettiin. Ei tainnut ehtiä ilmoituskaan Hesariin. Ehtikö stai löysikö sinne kukaan?
Kommentit (45)
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Suomalainenhan Sella oli..huh..jo on touhua että juutalaisetkin pitää vetää tähän,kaikkea sitä saa lukeakkin,HÄVETKÄÄ RUOJAT.
Sella oli Suomalainen, mutta uskonnoltaan juutalainen
Ei hän Suomalainen ollut vaan suomalainen.
lillun lällyn teidän lapsellista jonnintoutavaa sanailua. Hänkin joka kirjoittaa isolla etukirjaimella jonkun sanan- varmaan tietää oikean kirjoitusasun, mutta tarve korostaa vaikka tuolla tavoin asiaa joka on täysin uskomatonta mitä ei tiedetä. Ja lopeetakaa nimittelyt toisistanne, sehän vain kertoo kuinka sivistymätön itse olet.
Asiavirheen korjaus on toki ymmärrettävää- ei niinkään kirjoituksen ilmiasu.
Kokoajan kumpa enään.
Olen kurkkua myöten täynnä tätä ihmistä. Samaa pzkaa se väänsi kuin me muutkin.
Next.
Vierailija kirjoitti:
Eihän se mikään yllätys ollut. Juutalaiset hautaavat vainajansa mahdollisimman pian, jo seuraavana päivänä, samoin kuin muslimit. Oli Sellan aikuisten lasten ja juutalaisen seurakunnan päätös olla tekemättä tilaisuudesta julkista kansanjuhlaa. Se oli myös turvallisuuskysymys.
Oli järkevää tässä maailmantilanteessa.
Minulta ei aiemmin mtn.
90 on todella korkea ikä.
Bio-isälläni on reilu 10 vuotta
sinne. Eiköhän tuo määrä
Elämää jo riitä. x
Pitikö heidän käydä kuvaamassa Seelan hauta? Ei hän sentäs niin kuuluisa henkilö ollut.