Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Espoon kauppakeskus Iso Omena muuttui maksulliseksi
26.06.2026 |
Hinta alkavilta maksullisilta tunneilta on 2,80 €/tunti. EasyParkin ja Parkmanin mobiilisovelluksia käytettäessä pysäköinnin hintaan lisätään sovelluskohtainen palvelumaksu jokaista aloitettua pysäköintiä kohden.
Kommentit (303)
Ai vitjat, nyt muistan, Stockan kanta-asiakaskortissa oli se luotollinen ominaisuus, joka oli aika edullinen ja "helppo" saada vrt. normaalit luottokortit.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Jos Chaim Katzman saa sen kokonaan omakseen, on lähes varmaa että pysäköinti muuttuu ilmaiseksi. ; )
Alue: Aihe vapaa
Tämä oli niin klassinen emämunaus!
Sitten vielä muuttivat sen stockmannin oman luottokortin geneeriseksi mastercardiksi, huonoimmilla ehdoilla. Samaan aikaan kun nettikauppa alkoi nostamaan päätään!
Mitä ihmettä Stockalla ajateltiin silloin?!?!
No, Citycon on ajamassa samaan miinaan. Lippulaivan K-kauppias valittaa jo, että asiakasvirrat tippuneet 10% sen jälkeen kun ilmaista pysäköintiaikaa lyhennettiin.