HS:n inhottava Oulu-pääkirjoitus
Olipa ilkeä kirjoitus. Lisäksi kirjoittaja ei tunnu oikeasti ymmärtävän Oulusta mitään. Todella kummallisia, virheellisiäkin väitteitä. En ole varmaan koskaan lukenut yhtä huonoa pääkirjoitusta.
https://www.hs.fi/paakirjoitukset/art-2000011725712.html
Kommentit (886)
Vierailija kirjoitti:
Oulu on karu kaupunki, missä asuinalueet ja liitetyt kehyskunnat ovat ankeaa keskustaa viihtyisämpiä. Pienien liikkeiden kuihtuminen näkyy katukuvassa karulla tavalla muissakin suomalaisissa kaupungeissa. Toimitilojen julkisivujen kunto hirivttävä ja liiketilaa tarjolla joka puolella.
Käyn Oulussa noin neljä kertaa vuodessa ja en ole samaa mieltä.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
"Taas putkinäköinen, totuuteen perustumaton toteamus. Esim. KD on myös suosittu, se on nykyisin ainoa puolue, jonka toimintaa ohjaavat perinteiset arvot."
Lestadiolaiset äänestävät Keskustaa ja Kokoomusta.
T: Lestadiolainen
Tämän kommentin kirjoittaja ei ole lestadiolainen. Tämän on kirjoittanut sama, joka kirjoitti tuon aikaisemman kommentin lestadiolaisten äänestyskäyttäytymisestä.
Mistä tiedät kuka on vl , kuka ei ?? Ennen tuo ainakin piti paikkansa. Esim smp ei ollut sopiva puolue. Samoin E-liike oli sopimaton ostospaikka. Oulun vaalipiiristä menee vl aina läpi joko keskustan tai kokoomuksen listoilta. Joskus molemmilta listoilta
Miksi sinä olet jämähtänyt menneisyyteen, tule jo pois sieltä 2020-luvulle? Ei SMP:tä tai E-liikettä ole ollut enää pitkään aikaan, eivät ne vaikuta tänä päivänä kenenkään elämään.
Kyllä nuo ajat vaikuttavat edelleen. Henkistä väkivaltaa monessa muodossa. Tärkeintä sinulle on tietenkin, että itse voit hyvin. Vai voitko....?
Oulu on näennäisesti 15 000 asukasta suurempi kuin Turku mutta asukastiheydeltään Oulu menee maaseutuluokkaan, EU:n määritelmissä se on syrjäseutua.
Jos Turkuun liitettäisiin naapurikunnista vaikka neljä, Turku olisi jo Espoon suuruusluokkaa mutta pinta-alaltaan edelleen vain murto-osan Oulusta.
Kateelliset kainuulaiset voivat mennä itkemään surkeuttaan omille palstoilleen
Lasse Rantanen <-> Rasse Lantanen XDDDDdd
On