Aura juustosta tullut pahaa - mitä tilalle
Olen tuota ostanut jo yli 20 vuotta, mutta oli viimeinen pala, jonka ostin. Eli mihin kannattaa vaihtaa?
Kommentit (45)
Vierailija kirjoitti:
En tiedä missä on kunnon valikoima kun Persut vaihtoivat aikoinaan kauppojen tuotteet kokonaan kotimaiseen. Kaupasta löytyy cheddar, myös raasteet, parmesan, vuohenjuusto, port salut, joku yksi unohtui vielä.
Kokkarit Auran päästivät listoilleen. Tästä nyt saavat, Petteri ei vaan osaa naisten kanssa.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Tuostahan oli juuri juttu että ei se Aura ole mitään muuttunut. Ihan normaalia pientä vaihtelua homejuuston erissä. Tuo on vain nettimeemi että olisi muuttunut.
No, itse olin vielä 2024 Aura-juuston suurkuluttaja, 12 vuoden kokemuksella. Nyttemmin en enää osta sitä, juurikin tuon "normaalin pienen vaihtelun" takia.
Mitä lie cmc:tä tai muuta täyteainetta kokeilivat juustoon kun ei tossa joku ai343ka sitten edes sulanut pitsan päälle
Ikävä kyllä laatu vaihtelee. Välillä on sinihome kellastunut ja juusto limottunut vaikka parasta-ennen päivä edessäpäin. Lisäksi usei levein kanta on täysin homeetonta juustoa. Vielä olis kehittämistä.
Näin sinkkuna olen ihmetellyt, kun Aura on tarjouksessa, niitä pitää ostaa kaksi. Siksi en viime aikoina ole Auraa ostellut.