Lue keskustelun säännöt.
Google terrorisoi ihmisten elämää ympäri maailmaa
19.05.2026 |
Välillä ei voi mitenkään pakottaa lopetusta Google play kaupan sovelluksessa. Välillä taas voi. Google syöttää satelliittien kautta usein suuria muutoksia älylaitteiden toimintoihin ja käyttäytymiseen.
Tällainen terrorijärjestö mitä Google on, olisi saanut jäädä perustamatta niin olisi maailma aika paljon parempi paikka koko maapallon ihmisille. Ja aika sairas määrä miljoonia ihmisiä ei olisi ollu rikosten uhrina tälle häirintää suorittavalle rikollisjärjestölle.
Kommentit (2)
Tämä yritys on jo nyt tuhonnu koko maailmaa todella tehokkaasti. Toivottavasti joskus myös saa ottaa vastuun kaikista rikoksista Metan ja Microsoftin tavoin.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Tehkää rikosilmoituksia jatkuvasti näistä Googlesta, Metasta ja muista sairaista rikollisjärjestöistä. Saa Suomen poliisiorganisaatio enemmän töitä samalla, eikä jää aikaa poliiseillakaan tehdä yhtä paljon rikoksia kuin normaalisti, jos on pari miljoonaa rikosilmoitusta järjestelmissä.