Lähiömutsi-Hannekin sitten erosi
Jotenkin olin pitänyt heidän parisuhdetta niin hyvänä, loppuvuodesta oli Kotiliedessä juttu ja hyvin kuulemma meni silloin.
Kommentit (7)
Löysiköhän mies uuden, rivien välistä pientä katkeruutta ilmassa
Pusumökki= kesämaja Kivinokassa. Ihmeen paljon pihaa laitettu, kiviasetelmia, kukkapenkkejä ja istutuksia.
Kaverini joutui pari vuotta sitten purkamaan kaikki pukkapenkit pois, sinne kun ei saa yhtään mitään istuttaa. Piha ei kuulu vuokraan, se on yhteistä aluetta.
Ero on ollut niin iso shokki Hannelle, joka vielä vähän aikaa sitten teki parisuhdehehkutus-postauksia, että ei voi olla muusta kyse kuin, että mies löytänyt uuden.
En voi olla miettimättä, miltä on tuntunut näiden vuosien aikana siitä tytöstä. Hanne puhui avoimesti, kuinka ei koskaan halunnut lapsia ja kuinka tyttö oli täysi vahinko. Koko blogi perustui alkuaikoina siihen.
Pari kertaa olen heitä eri yhteyksissä nähnyt ja aina olen miettinyt miten väärin on, miten minä, täysin tuntematon, tiedän, ettei hänen äiti halunnut häntä alunperin. Äidille se oli vaan blogisisältöä, mutta tuolle tytölle todellisuutta
Loppuvuodesta tosiaan vielä hehkutettiin, miten ihanaa on olla vaimo. Sitten kerrottiin erosta, joka oli shokki. Ja nyt tarina on kääntynyt niin, että tämä oli tarpeellista ja nyt aukeaa ovi uuteen.
Onkohan se pusumökki myytävänä?