Ärsyttäviä yleistyksiä?
-Yh:t ovat kaikki viinaa kyttääviä, sosiaalituella eläviä munahaukkoja. Yh:lta saa p***ua varmasti.
-Kaikki yh:t saavat sossusta vaikka kuinka paljon rahaa.
-Työtön on laiska eikä häntä vain kiinnosta työnteko, haluaa vain maata kotona ja rahaa virtaa tilille.
-Työttömän pitäisi tehdä edes siivoushommia, jos muuta ei löydy.
-Tarjoilijat ovat helppoja ja antavat kenelle vain.
-Korviketta lapselleen antaneet ovat huonoja äitejä, jotka eivät viitsineet imettää omaa laiskuuttaan.
-Nuorena lapsen saanut ei huolehdi lapsestaan, vaan haluaa vain bilettää.
-Lähemmäs nelikymppisenä lapsen saanut on ylihuolehtiva hössöttäjä, joka ei ajattele järjellä.
-Helpon vauvan äidillä ei voi olla väsy.
-Duunarit ovat tyhmiä.
Kommentit (10)
Eivätkä saa katsoa tv:tä. Ovat tekopyhiä jos nauttivat alkoholia.
Eroni jälkeen törmäsin netissä muutamaankiin mieheen, jotka olivat tyrmistyneitä, kun en halunnut tavatakaan heitä. Kommentit saattoivat olla suoraan sen tyylisiä, että onpa sulla kanttia valkata, vaikka olet yh... On surullista, että on niin yksinkertaisia ja rajoittuneita ihmisiä, että he lokeroivat kaikki yh:t samaan laatikkoon. Itse olen kuitenkin nätti, hoikka, älykäs, koulutettu, hyvätuloinen, itsenäinen jne. eli en kyllä yhtään sovi näiden ihmisten ajatusmaailmaan. Vaan eipä tuolla väliä olekaan, sillä en usko että minulla näiden kapeakatseisten kanssa mitään yhteistä olisi ollut muutenkaan. :-)
tunnekylmiä snobbareita, joilla ei ole mitään käsitystä tosielämästä. Hei ei me IHAN niin luokkayhteiskunnassa asuta!
Jos et ole kotoisin tältä pikkupaikkakunnalta, niin sitten tietysti pienestä naapurikaupungista... ai et vai? Kun kerron olevani ihan toiselta puolelta maata, niin eivät meinaa uskoa :D
Tulee ihan mieleen joku tyynenmeren saari, missä alkuasukkaiden maailma käsitti oman ja naapurisaaren: jos et ollut täältä, olit naapurisaarelta. Turha saada niitä uskomaan että maailmassa on muutakin kuin nuo kaksi saarta.
* huono käytös ja toisten kiusaaminen on ihan normaalia lapsen käytöstä
Todellisuudessa muslimit ovat ystävällisiä, anteliaita ja ihania ihmisiä.
- Pojat eivät voi olla herkkiä. Itkevä poika on nynny.
- Rauhallinen lapsi (poika) on epänormaali.
- Töniminen on lasten normaalia kanssakäymistä.
- Miehet eivät itke.
- Naiset itkevät kaikesta.
- Insinöörit ovat nörttejä, eivätkä tiedä käytännöstä mitään.
- Imettäminen onnistuu aina, lieventäviä asianhaaroja ei ole.
joo, ehkä teidän neandertalimiehet, onneksi he alkavat kuolla sukupuuttoon!
ja sama yleistys toisinpäin:
kaikki naiset toivovat tyttölasta
minä naisena olen erittäin onnellinen, että olen saanut kaksi lasta. se, että ovat tyttö ja poika ovat sivuseikka.
S-e-i-j-a:
Todellisuudessa muslimit ovat ystävällisiä, anteliaita ja ihania ihmisiä.
*jos pukeutuu hyvin on akateemisesti koulutettu, vastaavasti jos olet menossa lenkille verkkareissa/tuulipuvussa et voi olla akateemisesti koulutettu (akateemiset, mitä ikinä sillä sitten tarkoitetaankaan, eivät koskaan ilmeisesti liiku urheiluvaatteissa, käy p*lla tai niistä nenäänsä)
*jos on äiti on automaattisesti lihava, vastaavasti jos olet lihava sinun täytyy olla äiti ja vielä kotiäiti joka ei ikinä aijokaan mennä töihin