Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Verensokerit heittelee. Onko imetyksen syy vai pitäiskö mennä lääkäriin?

Vierailija
26.04.2015 |

Mies nauro, että ei ole ikinä tavannut ketään joka tulee näin hulluksi nälästä ja se pisti miettimään. En ehtinyt syödä aamupalaa ja kymmeneen mennessä kädet vispas kuin alkoholistilla ennen päivän ensinmäistä ryyppyä. Jalat oli myös löllönä ja heikotti ja huippas. Valitettavasti tää on ihan perussettiä mulle. Jos ruoka on myöhässä, keho reagoi voimakkaasti. Aina olen ollut samanlainen joissakin määrin mutta nyt on lähtenyt ihan lapasesta tää touhu. Ennen olin kiukkunen, nyt jalat meinaa pettää alta. 2011 ja 2014 testattiin onko diabetes (olin raskaana). Ei ollut. Pistäisinkö tän imetyksen piikkiin? Onko muilla samaa?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
26.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jospa kiinnittäisit huomiota siihen, mitä syöt.

Vierailija
2/6 |
26.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Millä mittaat sokerit? Muuten et voi lainkaan sania että kyse olisi sokerista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
26.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="26.04.2015 klo 14:56"]Jospa kiinnittäisit huomiota siihen, mitä syöt.
[/quote]
Eilen kaurapuuroa ja kolmen tunnin kuluttua olin valmis jahtaamaan lehmää haarukka ja veitsi kädessä, pihvin kiilto silmissä. Ap

Vierailija
4/6 |
26.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="26.04.2015 klo 14:57"]Millä mittaat sokerit? Muuten et voi lainkaan sania että kyse olisi sokerista.
[/quote]
Totta! Se tuli nyt vaan ensinmäisenä mieleen. Mikä muu se voisi olla? Ap

Vierailija
5/6 |
26.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="26.04.2015 klo 14:59"]

[quote author="Vierailija" time="26.04.2015 klo 14:56"]Jospa kiinnittäisit huomiota siihen, mitä syöt. [/quote] Eilen kaurapuuroa ja kolmen tunnin kuluttua olin valmis jahtaamaan lehmää haarukka ja veitsi kädessä, pihvin kiilto silmissä. Ap

[/quote]

Ei mikään ihme, että on nälkä. Syö lisäksi proteiina ja rasvaa.

Vierailija
6/6 |
26.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pitäisi syödä säännöllisesti.

Jos syön aamulla pelkästään lautasellisen puuroa niin olen jahtaamassa lehmää tunnin kuluttua siitä puurosta. Eihän mistään puurosta tule kuin vihaiseksi, ellei syö jotain muuta siihen lisäksi.

Esim. pieni  lautasellinen puuroa. Sitten hyvää leipää ja levitettä, siivu juustoa, leikkelettä ja yksi paistettu tai keitetty kananmuna.