Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Marimekon Unikko-pussilakanat

Vierailija
04.04.2006 |

Katsoin uudesta Hobby Hallin kuvastosta Unikko-pussilakanoita. Teksisi mieli tilata sieltä pussilakanat, mutta en ole varma siitä, jaksaisinko katsella kys. kuosia kovin kauaa. Lakanat ovat luxus-luokan (Hobby Hallin asteikko) puuvillaa, joten ne olisivat varmasti hyvät ja kestävät. Mitä muita hyvälaatuisia lakanoita voi tilata postitse? Onko teillä Unikko-lakanoita?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
04.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

..tuosta kyllästymisestä tuli mieleeni

Vierailija
2/6 |
04.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hobbarin lakanat ovat hyvän laatuisia, kestäviä ja miellyttäviä iholle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
04.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Anttilastakin on tullut ostettua välillä aika ala-arvoista laatua puhumattakaan Ikean edullisista lakanoista. Tosin nyt olen oppinut ettei hyviä lakanoita voi saada kovin edullisesti. Haluaisinkin ostaa nyt yhdet todella hyvät ja laadukkaat lakanat, jotta voisin vertailla niitä jo minulla oleviin huonompiin. Meillä on pesutorni, joten teen usein niin, että heitän lakanat aamulla pyykkkiin ja heti pesun jälkeen kuivaan ne rummussa, jolloin saan samat pestyt lakanat jo illaksi petiin.



Olisiko vinkkejä muista postimyynnistä tilattavista hyvistä lakanoista?



ap

Vierailija
4/6 |
04.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

se kyllä pilaa monet tuotteet.

Vierailija
5/6 |
04.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on monenlaisia pussilakanoita, mutta kieltämättä punaiset Unikko-lakanat ovat olleet kaikkein mieluisimmat. Jotenkin koko makuuhuone piristyy, kun laittaa ne vuoteeseen. Olenkin ajatellut seuraavaksi ostaa jotkut toiset Marimekin pussilakanat, esim. Lumimarja ja Puutarhakutsut näyttää tosi kivalta.

Vierailija
6/6 |
04.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meinaan, että yöllä kun nukutaan, ei tule paljon pussilakanoiden kuvioita tuijoteltua. Ja jos päivällä on päiväpeitto päällä, ei pussilakana edes näy ja vaikka petiä ei jaksaisi pedata, niin kuinka moni oleskelee päivällä makuuhuoneessa?

Vierailija:


Teksisi mieli tilata sieltä pussilakanat, mutta en ole varma siitä, jaksaisinko katsella kys. kuosia kovin kauaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän kolme