"Jaa reaktio" Chromessa. Aaaargh!
Voi tziisus mitä shittiä. Nyt mä painan sitä koko ajan vahingossa kun pitäis uutta täbiä avata. Sit se kaataa kokon selaimen.
En muutenkaan voi ymmärtää mitä tarkoitusta varten se on tehty.
Kommentit (11)
Jostain luin tästä uudistuksesta, mutta en muista muuta kuin että se oli naurettava. Liittyi jotenkin kai Instsgramiin.
Ei mulla ainakaan oo mitään jaa-reaktioita Chromessa.
Minäkään en ymmärrä, mitä ap tarkoittaa. Voiko olla, että on joku tietokoneen kanssa mahdollinen ongelma, mitä mulla ei ole ollut?
Mulle ainakin tabletille Chrome on päivittänyt uuden Jaa reaktio -toiminnon. Se löytyy heti ensimmäisenä selaimen oikeassa yläkulmassa olevasta valikosta. Se vie suoraan kameraan, jotta voit ottaa selfien. Kamera on valmiiksi jopa suunnattu kuvaajaa päin.
Se on siis tipauttanut Uusi välilehti -toiminnon rivin alaspäin, ja minä ainakin koko ajan nyt sitten painelen tuota selfie-nappia. Ärsyttävää!
Ap
[quote author="Vierailija" time="01.04.2015 klo 16:26"]Mulle ainakin tabletille Chrome on päivittänyt uuden Jaa reaktio -toiminnon. Se löytyy heti ensimmäisenä selaimen oikeassa yläkulmassa olevasta valikosta. Se vie suoraan kameraan, jotta voit ottaa selfien. Kamera on valmiiksi jopa suunnattu kuvaajaa päin.
Se on siis tipauttanut Uusi välilehti -toiminnon rivin alaspäin, ja minä ainakin koko ajan nyt sitten painelen tuota selfie-nappia. Ärsyttävää!
Ap
[/quote]
No huh, onpa varsin idioottimainen uudistus. Ketä kiinnostaa muiden ihmisten ilmeet ja reaktiot johonkin uutisjuttuun? Mielummin sitten vaikka kommentoi ihan sanallisesti. Ja nuo reaktiokuvathan on tiedostettuja ilmeitä eikä aitoja reaktioita. "Nyt ku mä luen tästä aprillupilauutisesta, niin mun ilme on siis niinku tää: OMG!!" Ei ketään kiinnosta. Toivottavasti toiminnon saa pois. Minulle uudistus ei ole onneksi vielä päivittynyt ainakaan mobiilissa.
Tais olla kuule googlen aprillipila kyseessä!
Tosin varmaan kohta tollanen HUIPPUUUDISTUS tulee varmaan oikeesti...
Mikä