Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

PKN on 3. suurin voittajasuosikki!

Vierailija
01.03.2015 |

Vedonlyöntisivuilla Suomen euroviisuvoiton kerroin on vain 5-6, kolmanneksi alhaisin kaikista maista! Vain Italialla ja Virolla on pienempi voittokerroin. Vedonlyöntisivujen arviot ovat rautaisten asiantuntijoiden laatimia, ja heidän mukaansa PKN on 3. todennäköisin voittaja! Ei ole ollut näin hyvä tilanne vuoden 2006 jälkeen! Linkkiä en viitsi laittaa koska linkkaus vedonlyöntisivuja mainostavalle sivulle on arvelluttavaa, mutta asian voi tarkastaa mm. hakusanalla "esc 2015 betting odds".

 

Minulla on teoria miten voitto voi onnistua: finaalissa on 24 maata Suomen lisäksi, joten äänet helposti jakautuvat näiden kappaleiden välillä melko tasaisesti. Huonoin saa ehkä 2% äänistä, ja paras 10%, jos ei lasketa PKN:n ääniä. Eli vain 10% äänistä voi riittää PKN:n voittoon! Uskon että se on mahdollista. Kyllä on todennäköistä, että vähintään kymmenesosa ymmärtää kuinka tärkeää ja kaunista työtä PKN tekee. Ainoastaan arvelluttaa Itä-Euroopan äänet, siellähän ollaan vähän taantuneita. Länsimaista, etenkin Pohjoismaasta tulee todennäköisesti kaikilta 12 pistettä!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
01.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jep. Kunhan suvaisevaisuua ulottuisi arkielämäänkin.

Vierailija
2/3 |
01.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tarkennan vielä niille, jotka eivät tiedä vedonlyönnistä mitään: kerroin tarkoittaa sitä lukua, millä panos kerrotaan, jos pelaaja voittaa. Eli viiden kertoimella ja 10€:lla pelattaessa voitosta saa 50€. Vedonlyöntisivut luonnollisesti antavat pienimmän kertoimen ennakkosuosikille ja suurimman kaikista epätodennäköisimmälle voittajalle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
01.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Selvähän se on että näin rohkealla tempulla tulee yksi Suomen parhaista sijoituksista. Veikkaisin että kautta aikojen toiseksi paras sijoitus. Onhna tämä ehkä rohkeampi teko kuin Lordin edustus. Laulun kanssahan näillä kisoilla ei ole ollut mitään tekemistä.