Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokemuksia Dubaista

Vierailija
23.03.2015 |

Kertokaa mitä siellä voi tehdä ja paljon rahaa tarvitsee.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
23.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

siellä voi tienata

Vierailija
2/4 |
23.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Dubaihin ei kannata mennä, jos on vähänkään selkärankaa. Sehän on täysin intialais- ja afrikkalais yms. ulkomailta tuotujen orjien rakennuttama keinotekoinen "muovipaikka", jolla ei ole mitään tekemistä alkuperäisen kanssa.

Ite harkritsin yhdessä vaiheessa sinne menemistä, mutta en enää, kun nyt tiedän sen paikan likaisen totuuden.

Lue tästä The Independent-lehden kirjoittama artikkeli, jossa paljastetaan Dubain pimeä puoli. Tosi törkeetä ja härskiä toimintaa. Artikkelin nimikin on "The dark side of Dubai".

http://www.independent.co.uk/voices/commentators/johann-hari/the-dark-side-of-dubai-1664368.html

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
23.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä tykkäsin Dubaista. Olkoon keinotekoinen tai mitä tahansa sinne on 6h lento ja se on takuuvarmin aurinkopaikka sillä etäisyydellä (vrt Egypti tai Kanaria). Ihmiskauppaa ja riistoa löytyy ihan kotisuomestakin ei sen takia tarvitse Dubaihin lähteä tai olla lähtemättä!

Ihanaa ruokaa, kivat rannat, ostosmahdollisuuksia. Aktiviteetteja vaikka aavikkosafari, laskettelu sisähallissa, vesijettiajelut, golf, tennis, uinti, formulatestausta Abu Dhabissa jne.

 

Vierailija
4/4 |
24.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Halvemmat hinnat kuin suomessa

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan viisi yhdeksän