Onko jo puitu nimi ROBIN Räikkönen?
Kommentit (78)
[quote author="Vierailija" time="01.02.2015 klo 19:45"]Myös nimi Kim on sekä tyttöjen että poikien nimi, jotenka en usko että se on Kimille
mikään ongelma.
[/quote]
Kimi Kardashian
[quote author="Vierailija" time="01.02.2015 klo 18:48"]
[quote author="Vierailija" time="01.02.2015 klo 18:18"]
[quote author="Vierailija" time="01.02.2015 klo 17:43"]
[quote author="Vierailija" time="01.02.2015 klo 17:40"]
Toivottavasti lapselle ei tule R-vikaa...
[/quote]
Miehelläni on r-alkuinen nimi eikä hän ole r-vikainen. R-vikaisia on Suomessa aika vähän.
[/quote]
siis mitä ihmettä?ei hän nyt varmaa tarkottannu että lapselle tulee r-vika jos nimi alkaa r kirjaimella!täh?
[/quote]
No, minusta tuntuu, että juuri sitä hän tarkoitti.
[/quote]
En todellakaan tarkoittanut, vaan että toivottavasti EI TULE R-VIKAA, JOTTA OSAA SANOA NIMENSÄ OIKEIN. Mä en nyt ymmärrä miten sä sait sen käännettyä jotenkin muuten. Luulen, että moni ymmärsi mun ekan kommentin oikein. Mulle ei edes tullut mieleen, että joku voi luulla, että tarkoitin kun on R:llä alkava nimi, niin siitä tulisi R-vika. Ihan ihme vääntelyä taas.
[quote author="Vierailija" time="01.02.2015 klo 17:43"]
[quote author="Vierailija" time="01.02.2015 klo 17:40"]
Toivottavasti lapselle ei tule R-vikaa...
[/quote]
Miehelläni on r-alkuinen nimi eikä hän ole r-vikainen. R-vikaisia on Suomessa aika vähän.
[/quote]
ja r alkavia nimiä aika paljon että ei ole äijäs nyt ihan uniikki kuitenkaan.ai että tää viesti naurattaa mua.on tää palsta kyllä välillä todellinen ajatushautomo!
Olisivat antaneet Mohammad Räikkönen, se on kuulemma muotinimi nykyään Euroopassa.
Huomaahan näistä autokuskeista, että amistyyppejähän ne. Ei sitä white trashia muuta miksikään isot rahamäärät. Näkee sen Häkkisenkin kohdalla, joka otti itselleen liian laatunaisen ja lopulta päätyi strippariin.
Rahaa tai ei, mutta koko pariskunta on ihan wt:tä. Vauvan nimi - jos tosiaan tulee olemaan se - on pelkästään kirsikka kakussa.
[quote author="Vierailija" time="01.02.2015 klo 18:37"]Jos isä on Kimi (ei Kim, vaan Kimi) ja äiti Minna-Mari (ei Minttu, vaan Minna-Mari) niin Robin on nyt aika hutiveto. Toki voivat nimetä lapsensa miten lystää, mutta luulisi että kun Kimikin on Suomelle melkein sama kuin Carl Philip Ruotsille, että olisivat laskelmoineet jonkun "yleisön hyväksymän" nimen- tiedättekö mitä meinaan?
Itse voisin halutessani nimetä lapseni vaikka Drew Virtaseksi, mutta jos olisin julkisuudenhenkilö ja tietäisin että lapseni saattaisi joskus lukea vanhoja lööppejä, tekisin ehkä lapselle mieliksi ja miettisin sukunimeen sekä vanhempien nimiin istuvan päätöksen.
Joel, Richard, Henrik, Henri- äh, en edes jaksa luetella kaikkia parempia vaihtoehtoja mitä mieleeni juuri juolahtaa. Henri Räikkönen ois ollu tyylikäs, Henri stemmaa Minna-Marinkin kanssa jne ja olisi kansainvälisesti helppo lausua "Henry." Robin nyt vaan on outo veto, Suomessa wt-muotinimi, ulkomailla naisen nimi.
[/quote]
Joel on siitä hyvä, että käy suomeen ja englanniksi lausutaan zoul :)
Hienosti sointuu Robin Räikkönen. Varmasti hakivatkin jotain vähän kansainvälisempää etunimeänimeä kun poikakin todennäköisesti tulee pyörimään pitkälti ulkomailla. Ja Robin ei Suomessakaan ole mikään ihan outo nimi, joten ihan nappivalinta nimeksi. RRRRrrrrrrrrr....
[quote author="Vierailija" time="01.02.2015 klo 23:28"]
Robin Räikkönen = RR = Rolls Royce
[/quote]
Rock 'n' Roll !
[quote author="Vierailija" time="01.02.2015 klo 17:40"]Toivottavasti lapselle ei tule R-vikaa...
[/quote]
Sekin on ostettavissa rahalla pois jos näikseen tulee, varmasti varaa makasaa puheterapiasta..Kättä taskuun vaan :)
[quote author="Vierailija" time="01.02.2015 klo 17:25"]
Sopii heille, kiva nimi ja amis-uusrikkaitahan he ovatkin? :)
[/quote]
Mukava nimi. Muuten, sattuuko tuollainen ylenkatse, vai kompensoitko jotakin?
[quote author="Vierailija" time="02.02.2015 klo 04:47"]
Huomaahan näistä autokuskeista, että amistyyppejähän ne. Ei sitä white trashia muuta miksikään isot rahamäärät. Näkee sen Häkkisenkin kohdalla, joka otti itselleen liian laatunaisen ja lopulta päätyi strippariin.
[/quote]
Menikös paljon kalkkia?
[quote author="Vierailija" time="02.02.2015 klo 05:08"]
Rahaa tai ei, mutta koko pariskunta on ihan wt:tä. Vauvan nimi - jos tosiaan tulee olemaan se - on pelkästään kirsikka kakussa.
[/quote]
Sanoo Jakiksen siiderivalas.
Ette edes ole tosissanne. Vai oliko täällä taas teinien kokoontumisajot? Robin on nimi, ihan hyvä sellainen. Miten jonkun elämä voi edes pyöriä sen ympärillä, kun kaikilla ei ole tismalleen samanlainen nimimaku kuin itsellä on.
Ihan parasta tuo, että olisi pitänyt selvittää ja valita sellainen nimi, joka kelpaa kaikille, koska on julkkis.
Onnea pikkuiselle Robinille ja hänen perheelleen tästä hmmm... vähän juntihtavasta ehkä wt-tyylisestä suomen kansasta huolimatta
Miksi av-mamma kirjoittaa puhekieltä esiintyessään miehenä? :D Huvittaa aina nämä "siis mitä välii mä voin miehen sanoo...". :D
Tosi kiva nimi :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Nimi on NIMI ja sillä selvä, vitun urpot.
Ei tarvi Mintun miettiä mistä rahat ostaa vauvalle vaatteita sun muuta. Onnen tyttö.
Mä veikkaisin, että Minttu on tuon nimen keksinyt. En tiedä miksi, luulen että se on Kimille ihan sama mikä muksun nimi on. En tykkää nimestä, mutta eipä se mun elämää hankaloita. Juuri kuten joku mainitsi, Robinistä tulee mieleen laulaja tai ulkomailla juurikin nainen. Tai sitten seuraava lapsi on Batman.
[quote author="Vierailija" time="02.02.2015 klo 04:47"]
Huomaahan näistä autokuskeista, että amistyyppejähän ne. Ei sitä white trashia muuta miksikään isot rahamäärät. Näkee sen Häkkisenkin kohdalla, joka otti itselleen liian laatunaisen ja lopulta päätyi strippariin.
[/quote]
Matkaoppaan se ensiksi otti. Vai oliko sillä joku laatunainen ennen Erjaa?