Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi suomalainen mies ottaa vaimon heikomman elintason maista? Suomalainen nainen taas yha useammin korkean elintason maista?

Vierailija
21.03.2006 |

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
22.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Naiset ovat työskennelleet/opiskelleet ulkomailla ja naineet kumppaninsa noista kohteista. Kreikan/Turkin lomakohteissa on saatettu käydä teinivuosina hurvittelemassa, mutta yksikään ei ole miestä mukanaan Suomeen roudannut tai kotiorouvaksi aurinkorannalle jäänyt.

Vierailija
2/10 |
22.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tapauksissa nainen hakee sitä elättäjää. suomalaiset miehet ottavat venäläisiä, thai ym. vaimoja, jotta ne olisivat täydellisen riippuvaisia miehestään taloudellisesti. Tällöin ei ruveta sitten nipottamaan/nalkuttamaan/eroamaan.



Suomalaiset naiset taas haluavat rikkaan miehen (=elättäjän) jotta oma elintaso nousee. ei siis koske pelkästään suomalaisia naisia, vaan naisia yleensä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
22.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

- Afrikkalaisella miehellä on 9 vaimoa, jotka joutuvat nukkumaan

paskamajan ulkopuolella, jos vedenhaku ja hirssin jauhaminen sujuu liian hitaasti.



- Arabialaisella miehellä on 30 vaimoa, joilta katkotaan päät jos he

eivät miellytä herraansa joka tilanteessa.



- Italialaisen miehen vaimo saa moitteet huonosta

pastakastikkeestapuhelimitse, samalla kun miehen rakastajatar ottaa suihin.



- Saksalaisen miehen vaimo tarkastelee kotiaan, jotta se on ahrattoman

puhdas, kun mies saapuu töistä. Samalla hän tarkastaa kellostaan ruuanlaiton tarkan ajankohdan, ettei

ateria ehdi jäähtyä ennen aviopuolison saapumista.



- Amerikkalaisen miehen vaimo on huolissaan siitä, näyttääkö hän

tarpeeksi hyvältä miehen silmissä ja päättää käydä useammin

kuntosalilla.



- Argentiinalaisen miehen vaimo yrittää tehdä keittiö-askareita

mahdollisimman hiljaa,jotta ei häiritsisi miehensä TV:n katselua.

Kyseessä on nimittäin tärkeä matsi niinkuin joka tiistai, torstai ja

sunnuntai.



- Venäläisen miehen vaimo päätyy lumihankeen ensimmäisen votkapullon jälkeen riippumatta siitä miten päivän askareet on suoritettu.



- Suomalaisen miehen vaimo lyö imurin letkun miehensä käteen, kun tämä saapuu kotiin 12 tuntisen työpäivän jälkeen ja nalkuttaa tälle kotitöiden tasapuolisesta jakamisesta.

Samalla kun vaimo makailee verkkareissaan ja villasukissaan ilman

meikkiä sohvalla, hän toteaa MeNaiset -lehden luvun lomasta

viikonlopun kuluvan kyläreissulla ärsyttävän tuttavapariskunnan luona,

joten haaveet poikien saunaillasta saa unohtaa. Mies imuroi olohuonetta ja vastaa jokaiseen ehdotukseksi verhoiltuun

käskyyn hiljaisella äänellä kyllä.



Minkä maalainen mies sinä haluaisit olla?

Ja vielä jotkut sanoo että on lottovoitto syntyä Suomeen!

Vierailija
4/10 |
22.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli että a) mies nai köyhistä maista ja b) nainen YHÄ USEAMMIN rikkaista maista.



Kyllä niitä naisiakin piisaa, jotka nappaavat gambialaisen miehen tai naivat täällä Suomessa oleskelulupaa norkoilevan turvapaikanhakijan.



Kai siinä taustalla on kaksi vaihtoehtoa: rakkaus tai epätoivo. Monesti molempia.



Vierailija
5/10 |
22.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ne naisten haalimat miehet yleensä ovat, vai tunnetko montakin " rikasta" patapäätä, joka olisi suomalaisen naisen kanssa? Suurin osa maleksii Forumin nurkissa päivät. Niitten kans tehdään lapsi ja sitten kulttuurishokki iskee ja äijä hakee uuden kusetettavan.

Vierailija
6/10 |
22.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Afrikan maasta, Lähi-idästä, Turkista, Intiasta, Pakistanista, jne.



Kyllähän se taitaa olla niin että suosituimmat naisten aviomiesten maat on Saksa, Ruotsi ja Yhdysvallat mutta mielestäni naisten avioliitoissa (jos oikein muistan) on pienemmät erot näissä määrissä eri kansallisuuksissa.



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
22.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

miehiä. Ehkäpä nämä muut asuvat sitten suomen ulkopuolella. Toki tiedän esim. saksalaisia omasta työpaikasta, jotka ovat suomalaisen naisen kanssa naimisissa.

Vierailija
8/10 |
22.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos olisin törmännyt samaan mieheen joka on rahaton, niin en olisi rakastunut...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
22.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

niin suosituimmat maat ovat Saksa, Yhdysvallat ja Ruotsi.



Esim. saksalaisen kanssa on avioitunut muistaakseni jopa 20 000 - 30 000 suomalaisnaista muutaman viime vuosikymmenen aikana.



Kyllä näistä osa asuu Suomessakin, mutta he eivät erotu katukuvassa toisin kuin vaikkapa suomalainen nainen ja turkkilainen mies.

Vierailija
10/10 |
22.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ap muisteli tuota maalistaa. Ei vaan muista lähdettä. Aiheesta kirjoiteltiin lehdissä jokunen vuosi sitten.



Omiin kokemuksiin liittyen: Yksikään tuntemani nainen ei ole kotirouvana. Koti- tai ulkomailla. Kaikki tekevät omaa uraa tai toimivat muuten työelämässä. Miestä ei ole napattu elättämään vähänkoulutettua tai kielitaidotonta naista. Ulkomaille naitujen suomalaisten naisten integraatio on sujunut vähintäänkin hyvin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme viisi