Naapuri valittaa meidän virbaattorin liian kovasta surinasta
Tänään aamulla löytyi eteisen lattialta lappu, jossa kertoivat etteivät heidä lapsensa pysty nukkumaan makuhuoneen alapuolelta tulevan surinan takia.
Eihän niiden lapset edes koskaan nuku siihen aikaan kun suristellaan mieheni kanssa. Ravaavat kämpässä edes takaisin kuin ravihevoset ja kolistelevat niin paljon kuin sielu sietää, huonekalutkin siirtyvät,pallot pomppii ja kiljutaan ja huudetaan.
Tässä parin viikon aikana kun täällä ollaan asuttu on meidän perheen yö unia kyllä tuo perhe oikein urakalla häirinnyt. Töminä kun jatkuu joskus vielä yhdeltätoistakin. Eiköhän se heidän lasten nukkumattomuus johdu ihan muusta, ei se nyt meidän suristelun takia ole alkanut. Hassua jos kuvittelevat sen meidän syytä olevan. Jatkossa nautimme seksielämästämme samalla tavalla ja voimme joustaa ostamalla hiljaisemman vekottimen, jos hekin lopettavat sen metelöinnin.