Annanko anteeksi
Onko teidän mielestänne livekamerasekstailu pettämistä? Mies jäi kiinni sen harrastamisesta, eikä omasta mielestään pettänyt. Nainen/naiset tuttuja vain netistä, livenä ei oo oikeesti tavanneet. Mun sydän on särkynyt. Pitääkö mun unohtaa ja antaa anteeksi?
Kommentit (19)
öö.. Jos sulla on petetty olo ja koet, että sun sydän on särkynyt niin se oli pettämistä! Ihan sama mitä se mies sanoo. Kysyppä siltä huvikseen miltä siitä tuntuisi, jos sä tekisit noin.
Eri asia on Tunteeko niitä naisia vai runkkaako vaan videoille \ streamille... Mutta jos "tuntee" naiset niin sitten ei ole täysin verrattavissa pornon katseluun..
On vaikea antaa anteeksi, jos toinen ei edes koe tehneensä väärin.
Vain sinä voit tietää, pystytkö elämään asian kanssa. Minusta tuokin on pettämistä, eikä ole kohtuutonta jos ei tuollaista asiaa pysty painamaan villaisella.
[quote author="Vierailija" time="17.02.2015 klo 16:53"]
Eri asia on Tunteeko niitä naisia vai runkkaako vaan videoille \ streamille... Mutta jos "tuntee" naiset niin sitten ei ole täysin verrattavissa pornon katseluun..
[/quote]
Tässä on aika iso ero pornon katseluun. Porno on näyteltyä. Tässä livessä taas on kaksi ihan oikeaa ihmistä, jotka on vuorovaikutuksessa keskenään.
Tosin mä olen varmaan aika vanhanaikainen, kun mun mielestä jopa seksuaalissävytteinen chattaaminen on pettämistä. Pornon kattominen on silti mielestäni ok.
[quote author="Vierailija" time="17.02.2015 klo 16:59"]Et anna.
[/quote]
Olis kannattanu antaa enemmän
Ei oo ollu kyse siiitä, että oisin antanut enemmän kun nimenomaan mä kärsin puutteesta, haluaisin monta kertaa päivässä!!
ap
Pettämistä. Piste. Harvoin sanon näin, mutta JSSAP.
[quote author="Vierailija" time="17.02.2015 klo 17:27"]Ei oo ollu kyse siiitä, että oisin antanut enemmän kun nimenomaan mä kärsin puutteesta, haluaisin monta kertaa päivässä!!
ap
[/quote]
Oletko tehnyt alotteita itse??
Ap tässä vielä. Olen todellakin aloitteita tehnyt, siitäkään ei ole kyse. Mies kertoi, että hänellä ollut nuo jutut vaan tapana, jo 7 vuotta ennen tapaamistamme tehnyt tuota päivittäin, eikä osaa lopettaa. Meidän seksielämä oli kuitenkin alussa hyvää ja kiihkeää, mies kehui mua ihan parhaaksi naisekseen ikinä, olen intohimoinen ja kokeilunhaluinen, oikealla tavalla tuhmakin, mies tykkää kovin, mutta silti nämä nettisekstailut...en ymmärrä. Voikohan miehellä olla vaan riippuvuus tuohon, eikä syytä tai vikaa ole minussa??
[quote author="Vierailija" time="17.02.2015 klo 17:27"]
Ei oo ollu kyse siiitä, että oisin antanut enemmän kun nimenomaan mä kärsin puutteesta, haluaisin monta kertaa päivässä!! ap
[/quote]
Jos mies onkin siitä syystä stressaantunut ja ahdistunut ja haluaa mieluummin purkautua stressittömästi.
13 ja 15, eipä nyt vieritetä tätä ap:n syyksi!!
Syy ja vika ei todellakaan ole sinussa!!!
No ON PETTÄMISTÄ! Ehkä jos sen rinnastaisi pornon katseluun, niin joku voisi ajatella ettei olisi pettämistä, mutta minusta on kyllä asia.
Kysy mieheltä, olisiko ok, jos säkin alkaisit harrastamaan tuollaista? Sä oot vielä puutteessakin, niin saisit siinä sitten vähän helpotusta elämääsi? Ja tietenkin voisit hankkia ison dildon ja oikein vakinetti livekamera kaverin? Siinä näet ainakin sen, että mitä mies itse ajattelee asiasta toisinpäin.
Ei todellakaan ole sun syytä miehen käytös!
18 jatkaa vielä, että anteeksihan voit antaa, vaikka olisikin pettämistä. Ja vain sinä ja miehesi voitte määritellä mikä on pettämisen ns. raja! Jos tuo tuntuu sinusta pettämiselle, se on sitä ainakin tämän jälkeen, koska miehesi tietää, että asia loukkaa sua!
Ehkä teidän kannattaa jokatapauksessa keskustella asiasta.
Mun mielestä on pettämistä.