Ihan pakko avautua
Mä vihaan BB:tä ja vastaavia ohjelmia!! En ymmärrä miten joku voi fanittaa sellasia ihmisiä, jotka on ihan tyhjän jauhajia... Argh!!! Mä kaipaan kunnon idoleita enkä jotain viidakon pimatsuja! Suututtaa vaan enemmän kun mietin tätä. Kukaan muu samoilla linjoilla?
Kommentit (19)
Samaa mieltä. Raivostuttaa koko paska ja ne säälittävät ihmiset, jotka sinne menee.puuf, olen puhunut.
Niin että olette sitä mieltä kuitenkin että televisiosta tulee jotain katsomisen arvoista?
Miksi sua häiritsisi muiden fanitukset? Onhan mediassa jatkuvasti kaiken maailman laulajia, bändejä ja näyttelijöitä joita voit seurata skipaten uutiset näistä viidakon pimatsuista.
Onko noissa BB, viidakon jätökset jne ikinä ollut mukana ketään elämässä menestyneitä tai kouluttautuneita ihmisiä? Ja nyt en meinaa että koulutus tekee ihmisestä fiksun... Musta vain noi osallistujat noudattaa kaikki samaa elämänkaavaa : wt
Onko niitä sitten pakko katsoa, jos noin vihaa. Onhan maailman pullollaan upeita tyyppejä, jopa julkkiksissa saakka. VAU! Ota omasi!
Mensan jäsen Esa oli joitain vuosia sitten.
[quote author="Vierailija" time="17.12.2014 klo 03:23"]Miksi sua häiritsisi muiden fanitukset? Onhan mediassa jatkuvasti kaiken maailman laulajia, bändejä ja näyttelijöitä joita voit seurata skipaten uutiset näistä viidakon pimatsuista.
[/quote]
Siis mä yritän nyt saada tässä selvää myös, että miksi joku tykkää sellaisista ohjelmista? Miksi tyhjäpäitä ylistetään? Ap
[quote author="Vierailija" time="17.12.2014 klo 03:23"]Onko niitä sitten pakko katsoa, jos noin vihaa. Onhan maailman pullollaan upeita tyyppejä, jopa julkkiksissa saakka. VAU! Ota omasi!
[/quote]
En katso ollenkaan. Ärsyttää vaan kun mainoksia tulee joka tuutista, duunin ruokalassa ei muusta puhutakkaan jne jne
Enhän itsekään juuri heidänlaisiaan arvosta, mutta heille on hauska nauraa.
[quote author="Vierailija" time="17.12.2014 klo 03:21"]Niin että olette sitä mieltä kuitenkin että televisiosta tulee jotain katsomisen arvoista?
[/quote]
99% on roskaa, mutta tykkään joistain ohjelmista mistä voi oppia jotain viihteen ohella, kuten Shark Tank ja Undercover Boss. Myös dokumentit on hyviä! Ap
[quote author="Vierailija" time="17.12.2014 klo 03:24"]Mensan jäsen Esa oli joitain vuosia sitten.
[/quote]
Mä en kyllä valitettavasti näe tota Mensaa ihan kaiken fiksuuden merkkinä... :/
Katso sieltä televisiosta sitten jotain muuta.
[quote author="Vierailija" time="17.12.2014 klo 03:31"]Katso sieltä televisiosta sitten jotain muuta.
[/quote]
No johan mä sanoin etten katso niitä. Ap
[quote author="Vierailija" time="17.12.2014 klo 03:24"]
[quote author="Vierailija" time="17.12.2014 klo 03:23"]Miksi sua häiritsisi muiden fanitukset? Onhan mediassa jatkuvasti kaiken maailman laulajia, bändejä ja näyttelijöitä joita voit seurata skipaten uutiset näistä viidakon pimatsuista. [/quote] Siis mä yritän nyt saada tässä selvää myös, että miksi joku tykkää sellaisista ohjelmista? Miksi tyhjäpäitä ylistetään? Ap
[/quote]
Ihmiset kaipaavat samaistumiskohteita ja ihailevat kaltaisiaan. Se on näppärä tapa kerätä merkittävyydentunnetta. Yhteiskuntamme kun tekee kaikkensa irrottaakseen meidät traditioista ja itseämme suuremmista ryhmistä, joihin ei kuuluta ostamalla jotain. Se myös näkee vaivaa muuttaakseen juhlan arjeksi ja tehdäkseen meistä nöyriä ja helposti siirreltäviä. Meillä ei enää saa olla paikalleen sitovia omaisia, ystäviä, pysyvää parisuhdetta tai edes pysyvää ammatti-identiteettiä, ja lapsetkin saatamme menettää joko erossa tai yhteiskunnan suojellessa heidät turvaan luotamme. Näille ohjelmille on sen takia valtava tilaus, ja taatut markkinat.
Jos sinä et kuulu kohderyhmään, älä nyt ainakaan rupea asiaa suremaan. Tule pois kiukkuvyöhykkeeltä ja ala taistelemaan sen eteen, että maailmaan syntyy uusia merkittäviä asioita kadotettujen tilalle, ja uhanalaiset asiat saavat armonaikaa.
[quote author="Vierailija" time="17.12.2014 klo 03:33"]
[quote author="Vierailija" time="17.12.2014 klo 03:31"]Katso sieltä televisiosta sitten jotain muuta. [/quote] No johan mä sanoin etten katso niitä. Ap
[/quote]
No mitä sä sitten valitat? Skippaat ne mitä ei kiinnosta ja that´s it. En mäkään huuda joka paikkassa, että kympin uutiset tai kaunarit on paskaa. En vaan kato niitä.
[quote author="Vierailija" time="17.12.2014 klo 03:36"][quote author="Vierailija" time="17.12.2014 klo 03:33"]
[quote author="Vierailija" time="17.12.2014 klo 03:31"]Katso sieltä televisiosta sitten jotain muuta. [/quote] No johan mä sanoin etten katso niitä. Ap
[/quote]
No mitä sä sitten valitat? Skippaat ne mitä ei kiinnosta ja that´s it. En mäkään huuda joka paikkassa, että kympin uutiset tai kaunarit on paskaa. En vaan kato niitä.
[/quote]
No siksi valitan, että en ymmärrä miksi hölmöjä ylistetään ja nostetaan idoleiksi kun maailmassa on niin paljon kiinnostavampia ihmisiä - voitko perustella mulle jos olet noiden ohjelmien ystävä?
[quote author="Vierailija" time="17.12.2014 klo 03:40"]
[quote author="Vierailija" time="17.12.2014 klo 03:36"][quote author="Vierailija" time="17.12.2014 klo 03:33"] [quote author="Vierailija" time="17.12.2014 klo 03:31"]Katso sieltä televisiosta sitten jotain muuta. [/quote] No johan mä sanoin etten katso niitä. Ap [/quote] No mitä sä sitten valitat? Skippaat ne mitä ei kiinnosta ja that´s it. En mäkään huuda joka paikkassa, että kympin uutiset tai kaunarit on paskaa. En vaan kato niitä. [/quote] No siksi valitan, että en ymmärrä miksi hölmöjä ylistetään ja nostetaan idoleiksi kun maailmassa on niin paljon kiinnostavampia ihmisiä - voitko perustella mulle jos olet noiden ohjelmien ystävä?
[/quote]
No et kai ymmärräkään, jos et edes viitsi lukea ja kommentoida, kun asia sinulle selitetään. Hölmöt ylistävät toisiaan, koska jokaiselle heistä tulee siitä parempi mieli. Ehkä sitäkin kissanhännännostamista on jonkun syytä tehdä. Surkealtahan se katti näyttää kun häntä viistää mutaa.
Ei suututa bb eikä pimut. Turha niillä on mieltään myrkyttää. En vaan katso niitä. Suosittelen samaa sinullekin. Tv:stä tulee paljon muutakin, ihan mielenkiintoista ohjelmaa. Ja jos ei sieltä löydy sopivaa ajankulua, niin mee vaikka kirjastoon.
Anyone? :D