Rv31, vauva laskeutui?
Voiko olla että vauva laskeutui jo, kun tuli reilusti tilaa rintojen ja mahan väliin, liikkeet tuntuu paljon alempana ja koko vauva tuntuu todella alhaalla?
Kommentit (6)
[quote author="Vierailija" time="07.12.2014 klo 01:06"]Voi, mulla esikoinen laskeutui samoihin aikoihin. Kiva loppuodotus olikin kun tuntui että on keilapallo jalkovälissä. Syntyi 41+0.
[/quote]
Just kun luulin että nyt olo helpottaa =D
Kyllä sen huomaakin kävellessä että on laskeutunu. Painaa ihan alas. Nyt sängyssä taas helpompi olla selälleenkin, eikä närästä.
ap
Nyt sitten kunnolla juilii ja vihloo alapäätä. Tartteeko huolestua? Keskiviikkona on neuvola, sillon saan tietää miten alhaalla vauva on ja missä asennossa.
[quote author="Vierailija" time="07.12.2014 klo 16:10"]Nyt sitten kunnolla juilii ja vihloo alapäätä. Tartteeko huolestua? Keskiviikkona on neuvola, sillon saan tietää miten alhaalla vauva on ja missä asennossa.
[/quote]
Niin juili ja vihloi mullakin, ja johtu ihan siitä että vauvan pää painoi niin pahasti lantiota. Ja kun ei ollut vielä kiinnittynyt niin tuntui tosi ilkeältä kun siellä päätään käänteli :D T.2
[quote author="Vierailija" time="07.12.2014 klo 16:10"]Nyt sitten kunnolla juilii ja vihloo alapäätä. Tartteeko huolestua? Keskiviikkona on neuvola, sillon saan tietää miten alhaalla vauva on ja missä asennossa.
[/quote]
Tottahan juilii kun se lapsi lepuuttaa koko painoa häpyluun päällä.
Voi, mulla esikoinen laskeutui samoihin aikoihin. Kiva loppuodotus olikin kun tuntui että on keilapallo jalkovälissä. Syntyi 41+0.