Onko olemassa ihmisiä joista ei vain pääse yli?
Rakastuin 17-vuotiaana parhaaseen kaveriini. Mutkien kautta päädyimme yhteen. Rakastan häntä niin paljon, että itkettää. Erosimme, kun olin 23-vuotias eli 2 vuotta sitten. Olen tapaillut muita ja nyt kesästä lähtien seurustellut. Rakastan nykyistäni mutten kuten exääni. En usko, että tulen koskaan rakastamaan ketää kuin häntä. En ole yli hänestä vieläkään vaikka olen onnellinen uudessa suhteessa. Haluaisin hänet tietenkin takaisin muttei se ole mahdollista. Yöllinen avautuminen :).
Kommentit (3)
Monilla näyttää ensimmäinen seurustelukumppani olevan sellainen, johon jää jonkinlainen pysyvä tunnelukko. Minun exälleni näyttää myös käyneen näin. Olin siis hänelle ensimmäinen.
Ei sinun ole tarkoituskaan rakastaa kaikkia samalla tapaa. Ei se ole muiden ihmisten vika, etteivät he ole sinulle samaa kuin tuo yksi - voit kuitenkin rakastaa heitä heinä itsenään, kunhan saat surusi surtua.
On nimimetkillä samaa kokenut