Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miehen ruoat

Vierailija
12.12.2014 |

Lähden viikonlopuksi lasten kanssa sukuloimaan. Mies jää koti, sanoin miehelle että voi sitten ostaa itselleen ruoat viikonlopuksi. Oli näreissään minun olisi kuulema pitänyt käydä kaupassa ennen lähtöä ja ostaa ruoat hänelle.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
12.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä kait itse kävisin hakemassa sitä mitä haluan (olutta reippaasti ja hyvää lihaista ruokaa). Ihme "neiti" sulla miehenä. 

Vierailija
2/3 |
12.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis MITÄ. Ainoa kerta, että kävisin kaupassa miehelleni erikseen kun en itse ole paikalla olisi jos hän makaisi flunssassa sängynpohjalla. Miehesi ei ole lapsesi, vaan partnerisi. Aikuinen mies ja isä. Ellei osaa tai viitsi kaupassa käydä, on aika opetella. Oma mieheni muutti "vasta" 19-vuotiaana pois vanhempiensa luota, eikä osannut kokata. Nyt 10 vuotta myöhemmin hän on taitavampi ruoanlaittaja kuin minä. Miten oikein olet lellinyt ja muuttunut miehellesi kakkosäidiksi, liekö parisuhteelisestikaan hyvä asia. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
12.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Anna miehen pärjätä. Jos ei pärjää, niin yritä kasvattaa edes lapsistanne pärjäävämpiä ihmisiä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan seitsemän