Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mies pettää raskausaikana - pari sympaattista ideaa tilanteeseen

Vierailija
18.10.2014 |

 

 

 

Olen aina kummastellut miehiä, jotka pettävät puolisoitaan näiden odottaessa pariskunnan yhteistä vauvaa.

Seksi on usein tärkeää kummallekin osapuolelle, mutta raskausajan pahoinvointi, hormonaaliset muutokset jne. voivat muuttaa tilannetta suuresti naisen kohdalla. Seksi ei todellakaan kiinnosta tai siihen ei välttämättä pysty.

Jokaisen normaalin (korostan sanaa normaali) miehen pitäisi mielestäni ymmärtää tilanne.

Puhuin eilen fiksuna pitämäni naispuolisen ystäväni kanssa, jolla on (tai ainakin pitäisi olla) elämänkokemusta ja ikää asioiden ymmärtämiseen. Hänen mielestään miehillä on oikeus pettää, koska monet menevät parisuhteeseen saadakseen säännöllisesti seksiä.

Kuuntelin hänen kommenttejaan hyvin hämmästyneenä. Mielestäni hän aliarvioi miehiä.

Mikäli mies näkee, että parisuhteessa ei ole riittävästi seksiä odotusaikana, niin ehdotan paria radikaalia muutosta suhteisiin:

1. Navakka potku miehelle alakertaan muutaman kerran päivässä. Lapsi on yhteinen, joten olkoot kivutkin yhteisiä. Jääpä turha vonkaaminen, kun kumpaankin koskee.

2. Kemiallinen kastraatio miehelle odotusajaksi. Odottava äiti saa olla halustessaan rauhassa ja kumpikin voi keskittyä parempaan tulevaisuuteen.

Ensimmäinen kohta on ikävä, mutta toinen kohta voitaneen tulevaisuudessa kirjata raskausajan sopimuksiin.

Odotan edelleen innolla aikaa, jolloin ihmiset steriloidaan ennen lisääntymisikää ja vain sellaiset, jotka pystyvät huolehtimaan itsestään, elättämään itsensä ja lapsensa ja huolehtimaan heistä saavat lisääntyä.  Pettämismurhekin jo poistui, jos kaunista, sympaattista ja humaania ideaani käytetään.

 

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
18.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Neljä kannattajaa on jo aika hyvin...

Olisi pitänyt otsikoita teksti "LIHONEEN BLOGISTIN JÄRKYTTÄVIÄ TUNNUSTUKSIA, ÄKILLINEN MAASTAMUUTTO, JATKUVAT PETTÄMINEN JA MILJOONA KÄSILAUKKUA!". 

Lukijoita olisi varmasti paljon enemmän. :D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla