Mitä teillä on tänään päivälliseksi?
Meillä italianpataa, paheellista pussiversiota. Kaverina kasviksia.
Lounaalla syötiin silakkapihvejä ja porkkana-perunamuusia sekä salaattia.
Kommentit (18)
On tattaririeskoja ja ruokaisaa salaattia, jossa on vihannesten lisäksi tuorejuustoa ja soijapapuja. Kastikkeeksi chili-valkosipulimajoneesia.
Täytettyjä paprikoita. Täytteenä jauheliha-riisi-tomaatti-sipuli seos. Vähän aurajuustoa ja mozzarellaa päällä.
Lounaalla oli perunasose-jauhelihalootaa ja salaattia.
Savulohipesto-kastkiketta ja pastaa
nakkeja ja perunamuusia(oikeeta) salaattia
Kanaa kermakastikkeessa ja vihannesriisiä.
Meillä on porsaanfileetä ja osalle pakkasesta valmiita perunapalleroita, osalle tähteeksi jääneitä uunissa paistettuja pottuja.
Mitenhän se italianpata pitäisi tehdä että maistuisi juuri samalle kuin paheellinen pussiversio? Meillä joku vaan haluaa sitä pussipataa vaikka kuinka itsetehtyä olen yrittänyt tarjoilla.
Porsaan kyljyksiä ja paprika-sipulihöystöä.
Lihapullakastiketta ja perunamuussia.
Lihapullia kermakastikkeessa ja muussia plus lisukkeet.
"Lasagnea". Lasagnelevyt korvattu tortilloilla ja täytteenä tomaattikastiketta, grillattua munakoisoa ja juustoa.
Makaronilaatikko, kaalisalaattia.
Lihamakaronilaatikko, itse tehty siis.
Makkarapataa (pussiversio). Eilisen jämät. Ei salaattia eikä muutakaan.
Käsi ei kestä pilkkomista tai raastamista, joten siksi ei vihreetä.
Piru että tuli nälkä kun luin tätä. Makaan täällä kuumeessa ja oon syönyt tänään yhden banaanin ja kaksi kiiviä :D:D
Paistettua ahventa ja varmaan perunamuussia sekä salaattia.