Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Rv 10 plus 2 ja vatsa on kauhea pallo

Vierailija
06.08.2014 |

Ei onnistu enää vetää sisään. Jos paita on vartalon myötäinen, niin kaikki huomaavat raskauden. Huoh, töihin pitäisi palata lomalta ensi viikolla. Ei huvitaisi telttaan pukeutua. Miten muilla??

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla oli tossa vaiheessa myös jo selkeää turvotusta, farkun napit ei enää menneet kiinni. Raskausvatsaksi ei tosin arvannut, hoikkana ihmisenä taisi mennä ylensyömisen, turvottelun, tms. piikiin. Tosin, pidin hieman löysempiä paitoja/toppeja ja trikookankaisia housuja alla, niin ei kukaan varmasti päässyt arvaamaan.

Nyt 18+3 ja vasta viimeisen parin viikon aikana on vasta noussut sellainen pallo ettei varmasti jää kanssaeläjiltä arvoitukseksi mistä se johtuu. Ei sillä, että enää olisi tarvetta sitä peitelläkään.

Vierailija
2/3 |
06.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kokeile mustaa paitaa (hävittää muotoja) ja päälle neuletakkia tai jakkua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="06.08.2014 klo 11:58"]Kokeile mustaa paitaa (hävittää muotoja) ja päälle neuletakkia tai jakkua.

[/quote]

Juu tällä helteellä. Not.

Sama ongelma minullakin, jo rv 8:sta! Housujen nappi pitää jättää auki tai laittaa pitkällä hakaneulalla kiinni, siihen sitten joku pitkä ja löysä paita päälle ettei näy että housut on auki. Tosi hurjaa jo tässä vaiheessa olla näin pöhöttynyt vatsasta (vatsa ihan pinkeä eikä todellakaan mene sisään paitsi käsillä painamalla ja sitten tulee oksennus).

Onneksi vatsa menee vielä muotonsa puolesta ylensyöneen piikkiin, näytän kesän kaljaa lipittäneeltä ukolta.

Rv 10+5

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kaksi yksi