Beverly Hills 90210, Melrose Place, Huippumallit (tv-sarjat) mysteerit
Nämä 3 sarjaa liittyivät toisiinsa Losissa, ja monet näyttelijät vierailivat rinnakkaissarjassa, joten siitä johtuu tuollainen yhteisotsikko.
Keskustelua aiheesta, mitä jäänyt mieleen näistä sarjoista? :)
Oma suosikkini oli lopulta Huippumallit eli aikuisin versio noista, jossa "Dallasin Sue Ellen" piti mallitoimistoa, ja jossa porukka keinotteli kaikin tavoin pysyäkseen pinnalla ja saadakseen parhaat mallisopimukset.
Kommentit (13)
BH90210 oli hyvä siihen saakka kun menivät collegeen, ja oli jotenkin huvittavaa että pitkästi yli kolmekymppiset näytteli teinejä mutta Dylan oli niin ihana!
Brenda oli saakelin ärsyttävä, Donna lahopää ja Kelly tyhmänylpeä. Valerie, joka tuli myöhemmin Brendan tilalle sarjaan, oli paras.
Melrose Place oli nähtävä uusintanakin.
90210 ja Melrose tuli uuden sukupolven versioina, jossa nämä aiemmat teinit oli aikuisia. Uudessa Melrosessa oli aika paljon vanhoja kuten Michael, Amanda, Sydney, Jane, Jo, unohdinko jonkun?
Uudessa 90210:ssa oli Kelly ja Brenda ainakin.
Se Silkkiä ja Luoteja-kaverihan oli ensin Melrosessa sen maksahuuli-Lissun aviomiehenä ja ravintoloitsijana, sitten tuli tähän uuteen 90210aan eri rooliin koulun rehtoriksi. Eli aika paljon noitakin on kierrätetty.
Samoin sen ravintoloitsijan veli(?) oli Melrosessa mutta esitti eri roolissa nuorta pappia Huippumalleissa.
Yksi mysteeri; miksi Donna esitettiin ensin Donna Morganina mutta sitten hänestä tuli Donna Martin?
Huippumalleissa (Models Inc) oli parhaimman näköiset miehet =)
Olin muuten yllättynyt että Beverly Hillsin Dylan ja Frendien Chandler on veljeksiä oikeassa elämässä! Minusta heidän ulkonäössä ei ole mitään samaa.
Mua huvittaa, kun BHssa joutui heti vieroitusklinikalle yhden kerran juomisen takia :D
"Donna joi alkoholia, Donna on nyt alkoholisti!"
[quote author="Vierailija" time="11.08.2014 klo 15:55"]
Mua huvittaa, kun BHssa joutui heti vieroitusklinikalle yhden kerran juomisen takia :D
"Donna joi alkoholia, Donna on nyt alkoholisti!"
[/quote]
Niin ja kun vertaa sitä siihen Kellyn äitiin joka oli oikea alkoholisti ja narkkari, veti viinaa ja kokaiinia :-D
Donnan pihtaaminen oli huvittavaa.
Se on kyllä mysteeri, että tuleekohan Ian Ziering ikinä vierailulle Suomeen..?
Beverly Hillsiä en koskaan juuri katsonut. Omat karvaat kokemukset johtaneet etten mielelläni katso mitään koulumaailmaan liittyvää.
Melrose Place on ainut mitä seurasin. En tosin pidä sitä mitenkään hyvänä sarjana mutta aina tuli katsottua.
Huippumallit oli suht älytön kun huonojen katsojalukujen takia keksittiin milloin mitäkin ja hylättiin saman tien. Loppua kohti kyllä petrasi kun Dynastiassa Fallon kakkosena esiintynyt Emma Samms tuli mukaan.
Halusin isona Melrose Placen Amandaksi! Hitsi sillä akalla oli munaa ja tahtotilaa! :D Blondi polkkatukka, istuvat jakkupuvut ja mainostoimistopomon titteli, ja terävät letkautukset.
Päädyin vaan eri alalle, ilman blondia polkkatukkaa ja minihame-jakkupukuja, eikä minulla ole vieläkään tuota munaa ja vain jonkin verran tahtotilaa ja uskallan letkautella terävästi vain miehelleni ;D