Kuinka kauan selviäette ilman seksiä ennen kuin alkaa megaluokan panetus?
Reilu viikko niin alkaa tehdä tuskaa. Esim. nyt. Arrrgh.
Kommentit (68)
En oo koskaan varmaan tuntenutkaan mitään megapanetusta :(
Ei paneta enää, vuosia olen ollut ilman. Omaa kivaa harrastan, on paljon rentouttavampaa. Ei suorituspaineita, hikeä eikä muitakaan eritteitä :) Ja saan nukkua yksin ilman korvatulppia.
Ei paneta. Mulla panetus vaatii rakastumisen, enkä tunne sitä.
Kohta 2,5 vuotta kuivaa kautta takana, sinkkuna sen ajan. Omat sormet ja sauva ovat kova sana...mihinkään yhden illan juttuihin ei ole kiinnostusta.
5 vuotta nyt takana, eikä tee tiukkaa vieläkään.
-Vaimo
Ei seksi ole ihmisen perustarve.
Ilman nettiä tekee jo kolme tuntia aika tiukkaa.
Ilman seksiä vaikka lopun ikääni. Ilman sooloseksiä en kovin pitkään.
Siis hereillä ollessa kolme tuntia. Nukkuessa kyllä kestää sen ettei tarvitse koko ajan päivittää eikä lukea muiden päivityksiä.
Sitä useemmin tekee mieli kun sitä harrastaa. Siis ennen osin halunnu joka päivä ja parin päivän jälkeen oli pakko saada. Nykyyään se megaluokanpanetus alkaa reilun parinviikon päästä
Toinen vuosi pitkällä menossa. En kaipaa seksiä oikeastaan ollenkaan. Olen nyt sinkku ja pitäisi ihan seuran vuoksi aloittaa ihmissuhde, mutta miten sitä seksiä jaksaa? Toiveissa mies, joka tykkää pikapanoista, max pari minuuttia kerran viikkoon.
Hyvin kauan. Vaikka vuosia.
Kunnes tulee vastaan mies, jota todella haluaa. Silloin jokainen hetki on liikaa.
[quote author="Vierailija" time="28.06.2014 klo 14:37"]
Ei seksi ole ihmisen perustarve.
Ilman nettiä tekee jo kolme tuntia aika tiukkaa.
[/quote]
Ilman nettiä ei ole elämää. Soitan operaattorille välittömästi kun netti menee poikki. Koko sen aika pitää istua ja odottaa. Vaikka menisi keskellä yötä poikki pitää odottaa, 'hei nyt toimii voin mennä nukkumaan'.
[quote author="Vierailija" time="28.06.2014 klo 14:37"]Ei seksi ole ihmisen perustarve.
Ilman nettiä tekee jo kolme tuntia aika tiukkaa.
[/quote]
Netti ei ole ihmisen perustarve! Stna. Jos sun vanhempia ei olis panettanu nii sua ei olis ees olemassa.
Todella mielenkiintoista, että noin moni pärjää ilman seksiä. Mun mielestä seksi on tärkee osa parisuhdetta... Kyllä mulla ainakin olis eron paikka, jos intohimoa ja seksiä ei enää olisi. Enkä nyt tarkoita mitään kuivia kausia, tiedätte kyllä mitä tarkotan.
no mitä pitempään olen ilman, sitä vähemmän panettaa. Silloin kun mies vielä halusi, niin päiväkin ilman tuntui pitkältä.
[quote author="Vierailija" time="28.06.2014 klo 14:42"]
Hyvin kauan. Vaikka vuosia.
Kunnes tulee vastaan mies, jota todella haluaa. Silloin jokainen hetki on liikaa.
[/quote]
Sama. Olin monta vuotta ilman seksiä parin todella onnettoman parisuhteen jälkeen, eikä mikään olisi voinut kiinnostaa vähemmän. Vannoin, ettei koskaan enää. Pari miestä teki aloitteita, mutta ajattelin, että ne paineet, joita kertyy, voin kyllä purkaa omin sormin, ilman särkynyttä sydäntä.
Mutta sitten tapasin miehen, joka sai minut syttymään kuin soihtu. Ajattelen häntä koko ajan, ja sitä hetkeä, kun hän työntyy minuun... Voin sanoa, että panetus on armoton. Kaikkien niiden vuosien jälkeen.
Neljä päivää jaksan, sit alan vittuilla ja syyllistää miestä ihan muista asioista mutta mies kyllä arvaa miksi olen kiukkuinen. Sit sitäki turhauttaa ku se ei jaksa tyydyttää mua stressin tai väsymyksen takia. Haluaisin varmaan joskus joka päivä, joskus joka toinen tai joka kolmas päivä. Aivan samantekevää itsetyydytänkö vai en, ei se sitä varsinaista seksintarvetta ja läheisyydenkaipuuta poista. Loppupäiväksi ehkä auttaa ettei paneta, mutta henkisesti vituttaa. Oikeeta munaa saamalla saatan olla useammankin päivän tyytyväinen tai vain 12h. Ei kiinnosta itsetyydyttää kuin ehkä kerran-pari kuussa.
[quote author="Vierailija" time="28.06.2014 klo 17:57"]
Ei minun tee ikinä mieli seksiä. Loppuelämä ilman seksiä olisi ihanaa, mutta miehen takia on pakko suostua muutaman kerran viikossa..
[/quote]
Nää viestit aina surettaa mua tosi paljon. En tajua, miten joku ei voi nauttia yhdynnästä ja aiheuttamasta nautinnosta. Sehän tuntuu aivan mahtavan ihanalta, kun penis liikkuu vaginan sisällä.