mikä painajainen ! minä JA tytär ollaan sitten molemmat raskaina!
ja tytär on 15v. eronnut vauvan isästä. kiistää, että matkisi teiniäitejä mutta tiedän että on ohjelman suuri fani. voi helvetin helvetti !
ja minä.. minä olen 44-vuotias, eronnut ex-miehestäni 10v sitten ja lapsen isä on Ruotsissa asuva mies jonka kanssa meillä on etäsuhde. minulla on kierukka, joka nyt sitten on ilmeisesti pettänyt. tuplahelvetti!!!!!!!!!!!!
en todellakaan aikonut enää äidiksi, olen selvinnyt kolikkiivauvasta
(tytön 18v isoveli ) ja korvatulehduskierre-taaperosta (tytär).
en halua elämääni enää yhtään kakkavaippaa, pitkin asuntoa nyytti olkapäällä tarvottua yötä, sairaalassa istumisia, pottatreenejä, tuttuvieroituksia! en vain tiedä miten pitkällä raskaus on, viimeiset kuukautiset olivat 10.5 kahden päivän niukkana tiputteluna eli ilmeisesti olin jo silloin..
ja tuo tytär!! väittää syöneensä e-pillereitä, nyt suututtaa etten hankkinut lapselle semmoista ehkäisyä jota ei voi unohtaa ottaa !
tuntuu pitävän tätä itse pikkujuttuna, kysyin mitenkä neidin kampaajahaaveiden käy jos on nyytti kainalossa?
jumalauta.. olen nyt koettanut päästä neuvolaan läpi, on selvitettävä miten pitkällä raskaudet ovat ja sitten.. äiti ja tytär käsi kädessä aborttiin? samaan synnytyssaliin ? helvetti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kommentit (31)
Njaa. Onko tytär ysillä vai kasilla?
oisit jättänyt ton kampaajahaaveen pois niin ois voinu mennä läpikin
Kasva hyvä ihminen nopeasti aikuiseksi ja mieti hiukan minkälaista tekstiä suollat tyttärellesi, ja ennenkaikkea minkälaisen esimerkin annat hänelle.
[quote author="Vierailija" time="30.05.2014 klo 09:31"]
oisit jättänyt ton kampaajahaaveen pois niin ois voinu mennä läpikin
[/quote]
??? tytär haluaa kampaajaksi, on halunnut aina. tätinsä omistaa kampaamon & on tytön esikuva
provo again, täällä on nyt ollut tämäntyyppisiä (kirjoittajan tylin tunnistaa) muutaman päivän sisään, aina niistä tulee silti tosi pitkä ketju
No, sinä teetät abortin, sillä hyvä, ja tyttös tekee, mitä haluaa, sinä tuet siinä.
Mitäpä muutakaan, ihan turhaa kirolla ja mesota.
Niin se joka laittoi tyttöresi raskaaksi on sitten sekaantunut alaikäiseen, poliisiasia.
Mitä sitten? Älä käytä tuttia niin ei tarvii vierottaa.
Hedelmälliset ihmiset tulee raskaaksi. Ei tuossa ole
mitään erikoista.
teimme siis testit tänä aamuna, kumpikin. itselläni ainoat oireet olivat kova tomaattien himo ja kuumotus, mutta luulin että vaihdevuodet.. aloin epäillä vasta, kun huomasin että rinnat eivät mahdu enää kunnolla liiveihin!
tytär taas on ollut kovin väsynyt ja selvästi tukevoitunutkin, kysyin jo viime viikolla että "et kai ole vaan raskaana?" jolloin kiisti jyrkästi asian. tänään tein sitten testin ja pakotin tytön tekemään myös, vaikka jupisi että "ihan tyhmää"..
ja tässä sitä ollaan. miksei siellä neuvolassa vastata puhelimeen?!
Kiva yksityiskohta tämä Ruotsissa asuva mies, jonka kanssa on etäsuhde. Lähettikö se sähköpostilla spermaa?
ja tytär on eronnut vauvan isästä - siis onko sillä lapsi ennestään, sikiö ei ole vauva.
hih ihana. mutta tää voisi olla tottakin. koitanpa pitää hymyn pyllyssä ettei karma kolahda :D
[quote author="Vierailija" time="30.05.2014 klo 09:38"]
Niin se joka laittoi tyttöresi raskaaksi on sitten sekaantunut alaikäiseen, poliisiasia.
[/quote]
tuskin, kun poika on vasta 16.. saapi nyt tyttö soittaa romeolleen tai tekstata ja kertoa, miten on käynyt!
Ainakin Helsingissä on neuvolassa takaisinsoittopalvelu. Sinne ei pääse läpi,soittavat takaisin..
Tää on tylsä provo... ei mitään tasoa.
[quote author="Vierailija" time="30.05.2014 klo 09:40"]
Kiva yksityiskohta tämä Ruotsissa asuva mies, jonka kanssa on etäsuhde. Lähettikö se sähköpostilla spermaa?
ja tytär on eronnut vauvan isästä - siis onko sillä lapsi ennestään, sikiö ei ole vauva.
[/quote]
tokihan me tapaamme tämän miesystäväni kanssa kasvotusten, emme vain joka päivä! tai edes viikko. voi pyhä yksinkertaisuus.. ja minä tykkään puhua enemmän vauvasta kuin sikiöstä! ruma sana, sikiö siis. vauvahan siitä tulee
[quote author="Vierailija" time="30.05.2014 klo 09:42"]Ja nythän on pyhä..
[/quote]
Ei ole mikään pyhä, urpo! Eilen oli helatorstai ja sunnuntaina on helluntai.
[quote author="Vierailija" time="30.05.2014 klo 09:38"]Niin se joka laittoi tyttöresi raskaaksi on sitten sekaantunut alaikäiseen, poliisiasia.
[/quote]
Ikään kuin tytön omaikäisiltä pojilta ei vielä tulisi spermaa? :D
oops....