BYAS MOVE Eye Lifter ??? mikä juttu
Kovasti ruvettu tuttava piirissä "mainostamaan". Kuitenkaan mitään ei kerrota kun kysyy vaan sanotaan vaan että "tule tilaisuuteen tutustumaan". Hehkutetaan ihanaa uutta tulevaisuutta ja sitä kuinka on pääsyt näin hienoon asiaan mukaan. Silti mitään ei kerrota.
Omaan korvaan kuullostaa ns. pyramidihuijaukselta. Onko mitään tietoja kenelläkään??
Kommentit (49)
Katsoin YouTubesta videon. Mitä ihmettä? Totta kai millä tahansa voiteella voidaan hetkellisesti nostaa ihon kosteuspitoisuutta ja turvottaa pintajuonteita. Melkoinen innovaatio :D
Lähinnä tuotteen markkinointiin liittyvät asiat epäilyttää
Mä oon kanssa miettinyt. Kovasti kehutaan maasta taivaaseen ja sitten kun yrittää kysyä mistä on kyse niin: "sovitaan tapaaminen ja jutellaan lisää"
[quote author="Vierailija" time="27.05.2014 klo 13:11"]
Ihanaa, GNLD rules.
[/quote]
Kiitos. Tämä tieto auttoi. Näin mä vähän arvelinkin :)
Toimii!!:-) kannattaa ehdottomasti kokeilla, sitten tietää. Ja kukapa ei haluais näyttää rypyttömältä ja paremmalta. Hollywoodtähdistäkin suurin osa käyttää näit. Tää on "uusi musta":-)
Kannattaa itse testata. Lisätietoja omalla paikkakunnallasi osoitteesta:wellstar_hyvinvointi@outlook.com
Toimii:) Vatsamakkarat pieneni kummasti heti ensimmäisen kerran jälkeen:)
Eye lifterilla eroon vatsamakkaroista...? :D
Ei ole huijaus, tuotteet toimivat.
Laitteilla on 2 vuoden takuu. Ota yhteyttä laitteen sinulle myyneeseen edustajaan.
Ei ole huijaus. En omista kyseistä laitetta mutta laite toimii samalla periaatteella kuin kauneudenhoitoalalla käytettävä Ionttoforeesi-laite jolla imeytetään seerumeita ihoon. Vaikutus menee hiukan syvemmälle kuin kosteusvoiteilla. Perustuu sähköön joka hajottaa esimerkiksi hyaluronihapon molekyylejä pienemmäksi, jolloin ne pääsevät paremmin ja syvemmälle ihoon. Tämä ei välttämättä sano mitään ellei tiedä aineista, molekyyleistä ja ihon rakenteesta tarpeeksi.
Ei tietenkään vaikutus ole pysyvä. Ihosta haihtuu kosteutta koko ajan, ja vaikka hyaluronihappo sitoo tehokkaasti kosteutta, täytyy hoitoa tehdä varsinkin alkuun säännöllisesti, jotta hiukan pysyvämpää tulosta saadaan aikaiseksi. Jos haluaa radikaalimpaa tulosta, ei auta kun mennä pistettäväksi :)
-kosmetologi-
Kirjota hakukenttää byas ja sieltä niitä pomppi sivu täytee. Toki en selannu mitä kaikkee oli mutta löyty kaikellaista
[quote author="Vierailija" time="30.10.2014 klo 23:05"]
[quote author="Vierailija" time="10.10.2014 klo 20:19"]
niin...kellekkään ei ole varmaan yllätys että bisneksestä on kyse. sitä se elämä on ja on ihan kiva jos sillä voi tehdä myös rahaa ja näyttää nätiltä . jos vaivautuisitte käyttämään googlea niin tutkimuksia on tehty yliopistoissa ja tulokset ovat pitkäkestoisia kun tekee ensin alkuun jonkin aikaa kolme kertaa viikossa hoidon (hoidon hinta alle 2e) ja sen jälkeen ylläpitohoidon kerran kuussa. ei ole uusi juttu vaan vanhat hyvät tekniikat ja luonnollinen hyaloriinihappo (joka siis alkaa vähetä kehossa 25 jälkeen ja romahtaa 30 jälkeen jonka takia kollageenin tuotanto vähenee...JA iho alkaa rypistyä ja rapistua).
huvittaa nää jotka huutelee pyramidihuijauksista - pahin pyramidihuijaus on normaali palkkatyö esim. kaupan/pankin kassalla...sama kuinka paljon myyt niin kk palkka ei nouse ainakaan paljon, mutta yläportaan tulot kasvaa kyllä. on totta että markkinoilla on ollut yhtiöitä jotka huijaa ihmisiä ja varmasti tulee olemaan jatkossakin. ko. yhtiö on eu:n tarkastukset läpäissyt, eli ei ole varmasti huijausta.
epäilijät voi fecestä hakea vaikka tietoa wellstar byas ja katsoa mitä tuotteet tekee ;)
ps. rasvat ne vasta huijausta onkin...sen on sanonut moni ihotautilääkäri. vaikka kuin maksat satasen purkista niin sen vaikutus on tasan hetken mutta mitään todellista muutosta ei tapahdu.
KIVAA VIIKONLOPPUA ;)
[/quote]
Toi loppun on ihan loistava. On vissiin vähän kuiteski epävarmuutta, kun tarvii rasvoja/muita tuotteitteita haukkua. =D =D Väitätkö tosissaan et kaikki ihonhoitotuotteet ovat huijausta? Mites ne mömmöt mitä te käytätte näiden laitteiden kanssa??? Ne tietenkään ei ole. =D =D
[/quote]
Tietääkseni hän ei haukkunut rasvoja/muita tuotteita, vaan esitti faktan siitä, että ei ne rasvat tuota mitään pitkäkestoisia tuloksia, kun taas näiden laitteiden kanssa käytettävä hyaloriinihappo imeytyessään ihoon lisää kollageenin tuotantoa, joka tekee ihosta kimmoisamman ja nuoremman. :) Tuotteet todella toimii, eikä ole mitään pyramidihuijausta. Itse olen ollut mukana WellStarin kanssa noin 3 kuukautta :)
mistä tollaisen eye lifterin voi ostaa. auttaako silmäpusseihin?
Itselläni on tosi tummat silmänaluset. Olen miettinyt, olisikohan tuosta Byas-merkin face lifteristä tai mikä lieneekään jotain apua vaalentamaan noita parantamalla verenkiertoa tms.? Onko kokemuksia?
Selvästi kusetusta.. varmaan samankaltaista toimintaa kuin erään pölynimurin myynti.