H. Lampelan seksiehdotukset ja Danitan tuomiot Seiskassa
Lukekaas Seiskasta, aivan sairasta, siis...!!!!????
Heikin ja Danitan onni ei sittenkään ole aivan särötön - maalailivat he suhteen kuinka auvoiseksi hyvänsä. Tänään ilmestynyt Seiska nimittäin paljastaa, että Danitalla on kuin onkin toinen mies eikä hänen rikosrekisterinsäkään ole aivan puhtoinen: takana on kaksi vankeustuomiota.
JA:
Kohuasianajaja Heikki Lampela, 52, toimi 2000-luvun alussa asianajajana suurta julkisuutta saaneessa murhaoikeudenkäynnissä. Juttua seurannut nuori naistoimittaja sopi Lampelan kanssa, että hän saisi tältä oikeudenkäyntiin liittyviä asiakirjoja nähtäväkseen.
Oikeusistunnon jälkeen Lampela kiikutti paperipinkan toimittajan hotellihuoneeseen, mutta naisen yllätykseksi hän kutsuikin itse itsensä peremmälle.
Muitta mutkitta Heikki alkoi suorin sanoin ehdotella seksiä, ja ennen kuin nainen ehti vastata juristin taka-ajatuksiin, oli Lampela jo riisunut itsensä puolialastomaksi.
Toimittaja ei innostunut Lampelan lähentelyistä ja lemmenlurituksista vaan nappasi miehen vaatteet huoneensa lattialta ja heitti ne ulos käytävälle. Lampelan ei auttanut muu kuin housut kintuissa myöntää häviönsä ja poistua paikalta.
Kommentit (17)
Mistä Danita on tuomittu? Jostain talousrikoksesta?
[quote author="Vierailija" time="03.04.2014 klo 16:47"]
Mistä Danita on tuomittu? Jostain talousrikoksesta?
[/quote]Kärynny ratista 2 kertaa
[quote author="Vierailija" time="03.04.2014 klo 16:49"][quote author="Vierailija" time="03.04.2014 klo 16:47"]
Mistä Danita on tuomittu? Jostain talousrikoksesta?
[/quote]Kärynny ratista 2 kertaa
[/quote]
Luulin että se on hieno leidi.
Danita huomasi Tuksun mentävän aukon.
Jokaisella "luotettavalla" kiinteistövälittäjällä ja life coachilla on pari törkeää rattijuopumus tuomiota. Eihän sitä muuten osaisi lipevästi koutsata muita ihmisiä ja myydä kipsilevyillä peitettyä huttua.
Taisi aloittaja olla seiskan toimittaja...
Jokainen Danitan tunteva tietää, ettei hän ole koskenutkaan alkoholiin ainakaan viiteen vuoteen. Tuksu-vertaus ontuu muutenkin aika pahasti.
Niin, sitä voi vaan kysyä itseltään, kannattaako sinne julkisuuteen tuolla lailla tunkea. Meillä kaikilla on luurangot kaapissamme ja useimpien kohdalla niiden on hyvä pysyäkin siellä.
[quote author="Vierailija" time="03.04.2014 klo 17:19"]
Jokainen Danitan tunteva tietää, ettei hän ole koskenutkaan alkoholiin ainakaan viiteen vuoteen. Tuksu-vertaus ontuu muutenkin aika pahasti.
[/quote]
Mikähän tässäkin on ollut alapeukun arvoista? Onko kommentti automaattisesti huono, jos siinä ei haukuta ketään?
Eli toipuva alkoholisti? Toivottavasti pysyy sillä tiellä. Tekiköhän petoksen kännissä?
Nonniin, nyt ne meni ja eros kun sitä julkisuutta tuli enemmän kuin pyydettiin.
Ei taida olla kaikki ihan kotona herra Lampelalla...menee nyt vähän liian lujaa.
Danita kieltää ja Heikki myöntää. Danita asuu toisen miehen kanssa. Mikä sotku tämä on?
Tavallista Elämää alkaa maanantaina 7.4. Onneksi ei tule samaan aikaan GOT:n 4. kauden aloituksen kanssa, muuten voisi tehdä tiukkaa arpoa, kumpaa katson. :-P
[quote author="Vierailija" time="03.04.2014 klo 20:56"]
Danita kieltää ja Heikki myöntää. Danita asuu toisen miehen kanssa. Mikä sotku tämä on?
[/quote]
Mania, mania...