Onko oikeasti eroa painaako 60 kg vai 58, jos 165 cm?
Mietin vaan, että kuinkahan moni näkee lihomiseni...
Kommentit (13)
Kyllä se näkyy, koska olet noin lyhyt.
Ei ole eroa! Vasta viidellä kilolla on eroa. Mutta ei tietenkään silloin, jos lihoo esim. 100-kiloisesta 105-kiloiseksi. Silloin on läski mikä läski. Sinä et ole läski vaikka painaisit 65kg.
Ei sitä nää, mut sen tuntee. Ja farkuista menee yks koko pienempi. Mylla just samat mitat, mut onneks laihtuminen kyseessä :)
Itse huomaan tai ainakin kuvittelen huomaavani itsessäni tuon saman eron, mutta kenenkään muun silmissä tuskin on tapahtunut mitään.
Ihmiset katsovat yleensä kriittisimmin omaa kroppaansa. Muut eivät taatusti huomaa mitään.
[quote author="Vierailija" time="23.04.2014 klo 20:44"]Ihmiset katsovat yleensä kriittisimmin omaa kroppaansa. Muut eivät taatusti huomaa mitään.
[/quote]
Paitsi mun mies, vaikka itse olenkin ihan tyytyväinen itseeni. Sanoi että sen lievä haluttomuus johtuu mun vartalosta :/ Muuten on todella hyvä ja huomaavainen mies.
No mä olen 164cm ja pudotin juuri painoa 2,5kg (lähtöpainokin normaali bmi). Turvotus on poissa joten vaatteet roikkuu päällä (housut ja hameet), paidat on löysät pallean kohdalta. Eli melkein 1 koko muuttui pienemmäksi. Ainakin huomaan itse ja mies huomautti juuri tänään miten kaidalta näytän. Tosin mies nyt kehuu joka päivä painosta huolimatta:) Muista en sitten tiedä huomaavatko.
No on sillä ihan oikeasti kaksi kiloa eroa.
Itse olen senttiä lyhyempi ja todellakin huomaan ITSE eron. En sitten tiedä huomaako kukaan muu, mutta multa selkeästi häviää pömppömaha jo tuolla vähennyksellä.
[quote author="Vierailija" time="24.04.2014 klo 07:51"]No mä olen 164cm ja pudotin juuri painoa 2,5kg (lähtöpainokin normaali bmi). Turvotus on poissa joten vaatteet roikkuu päällä (housut ja hameet), paidat on löysät pallean kohdalta. Eli melkein 1 koko muuttui pienemmäksi. Ainakin huomaan itse ja mies huomautti juuri tänään miten kaidalta näytän. Tosin mies nyt kehuu joka päivä painosta huolimatta:) Muista en sitten tiedä huomaavatko.
[/quote]
Siis se on kehumista, jos sua sanotaan kaidaksi?
Itse ainakin huomaan eron, olen 166cm ja paino pomppii 57-60kg välillä. Näytän melkoisen turvonneelta jos vaaka näyttää 60..
Jos 60kg painavana on kaksi kiloa enemmän lihaksia niin näyttää todennäköisesti paremmalta
No ei.