mitä sinusta puhutaan 50 v. päästä?
Onko lapsenlapsesi av:lla tekemässä ketjua "isoäitisi ammatti" tai " minkälainen oli mummusi?"
Kommentit (8)
Voitaskohan tämä hauta ottaa jo uudelleen käyttöön kun ei tätä kukaan näy hoitavan.
Jälkipolvet varmaan kauhistelevat, että oli se mummu aika huima tapaus, etenkin kun vaarin kanssa yhteen meni. Toivottavasti eivät kuitenkaan av:llä.
Että olin paska ja kohtelin läheisiä ihmisiä huonosti.
Hirveää muuten ajatella...musta puhuttas että se mummu oli omalaatuinen ja tykkäs kulkea metsässä.
Ap.
Se oli se höperö nörtti joka pysyi teininä perjantait kotona neulomassa ja katsomassa LotRia ja muuta fantasiaa kolmen kissan kanssa. Ei muuttunut vanhemmiten. Ainoat ulos lähdöt oli DnD ja MTG iltoihin muiden nörttien kämpille.
Lapsenlapsi on suurella todennäköisyydellä av:lla. Kertoilee varmaan mummun oudoista touhuista (esim. kirjahyllyn järjestely milloin väri- milloin aakkos- milloin aika- milloin koskettavuusjärjestykseen) ja valittaa liiasta viininkulutuksestani.
Todennäköisesti kukaan ei edes muista, että tällainenkin akka on joskus maan kamaraa tallannut. Ei ole jälkeläisiä itsellä eikä lähiomaisillakaan. Kun meistä kolmesta serkuksesta aika jättää, kuolee yksi sukuhaara.
[quote author="Vierailija" time="28.03.2014 klo 20:07"]
Onko lapsenlapsesi av:lla tekemässä ketjua "isoäitisi ammatti" tai " minkälainen oli mummusi?"
[/quote]Ei TAATUSTI yhtään mitään. Kun minä en osaa meuhkata ja virnuilla silleen
kuin "normaalisti" pitäisi. Vaikka yritän aina olla kaikille avuksi.