Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vanhemmista marisevat LTO:t ja muu pk-väki

Vierailija
10.04.2014 |

Työuupuneita ihmisiä, jotka etsivät syytä omaan pahaan oloonsa muista. Maristaan kotiäideistä ja muista jotka omasta mielestä näyttävät siltä että heidän olisi parempi pitää lapset kotona. Samaa sakkia kuin hoitajat, jotka marisee vääränlaisista potilaista.

 

Olen surullinen, että subj. päivähoito-oikeus loppuu. Jatkossa pk-väki saakin sitten juoruta siitä, kuinka sen ja sen äitilläkin on niitä mt-ongelmia, vaikka ei päälle päin uskoisi jne. 

 

Terv. sairaanhoitaja

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
10.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tällä sairaanhoitajalla meni kyllä ap:n aloitus vähän ohi.

Mutta itse en kyllä halua pitää lastani hoidossa yhtään enempää kuin on pakko, vaikka lapsi päiväkodissa viihtyykin, ja itsekin päiväkodista pidän.

 

Kuitenkin ajoittain lasta hakiessa ymmärrän täysin lasten ja hoitajienkin stressaantumisen. Kun ulosmeno tilanteessa juoksee esim. 18 lasta ees taas vaatteidensa kanssa, vessaan ja vessasta pois. Ei se varmastikaan ole mikään mahdottoman hermoja lepuuttava tilanne. Kuun lopussa jään äitiyslomalle ja niin ja lapsikin kanssani kotiin. Tapaamme lapsia sitten muulla tapaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kaksi neljä