Hanna-Riikka Siitosen hiukset!
Mitä mieltä ko ihmisen oranssista hiusväristä? Olen harkinnut väriä, mutta onko liian raju? H-R:lla näyttää kyllä upeille. Olen nyt siis vaalea
Kommentit (12)
Nina Tapiolla on myös! Ja Tuksulla!!!
Oon puhelimella ja en onnistu linkkaamaan, ei osaa
Oon puhelimella ja en onnistu linkkaamaan, ei osaa
Aika porkkanat. Minä en tykkäis. Mut kukin tyylillään! Sopii paremmin keltapohjaiselle iholle. Jos on punertava, muuttuu tomaattiposkeksi.
Ei sovi yhtään, hyi! Vaalea paljon kauniimpi! Tää täti sais pakkeloida vähemmän, luonnonkaunis niin miksi pitää naama pilata?
Miksi pitää hiuksia värjätä? Itse värjäsin 20v. Hiljattain lopetin kun tajusin että omat hiuksenikin hyvän väriset.
Hanna-Riikalle nuo punertavat hiukset sopivat todella hyvin.
Minulla on ollut muutamaan otteeseen tuon väriset hiukset. Väri on ihana! Omalla kohdallani väri korosti hienosti vihreitä silmiäni.
Mutta noin kirkas väri haalistuu valitettavan nopeasti. Jo viiden-kuuden pesukerran jälkeen paras hehku on mennyttä ja kuukauden jälkeen väri on kuin kulunut räsymatto:( Tämä ongelma korostuu varsinkin silloin, jos hiuksesi ovat kovin huokoiset (alla mahdollisesti vaalennuksien tai vaaleammaksi värjäysvärien kuivattamat hiukset?) Saa siis varautua siihen, että pitää olla tiuhaan väripurkilla, varsinkin jos joutuu pesemään hiuksensa lähes päivittäin tai tunnustautuu kovaksi saunojaksi.
Itse olen kampaaja ja käytin parhaita värihiusten shampoita/hoitoaineita, muttei sekään auta kovin pitkälle.
Annan muutaman vinkin: Satsaa laadukkaaseen värinsuoja shampooseen. Vältä liian kuumalla vedellä pesemistä. Osta joku oransseille hiuksille tarkoitettu sävyllinen hoitoaine/naamio tai vaahtoväri, joilla saat kirkastettua väriä turvallisesti hiuksia rasittamatta vaikka esim. joka toinen viikko. Näin väri ei näytä niin kulahtaneelta, vaikka joutuisi venyttämmään kestovärjäysten väliä.
Tuollainen oranssi on paljon parempi, kuin sellainen paloauton punainen.
Kuva?