Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kumpi voittaisi: mafia vai Helvetin enkelit?

Vierailija
25.01.2014 |

Jos tulis sota, niin kumpi voittaisi???

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
03.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vanha ketju mut tuli vastaan. Vastaus: Jo pelkästään Amerikan mafia voittaisi koko maailman Helvetin enkelit. USA:n mafia on maailman laajin rikollisorganisaatio. Jos lasketaan mukaan Italian mafia ja muut maan vastaavat järjestöt kuten Napolin Camorra ja Calabrian alueen järjestäytynyt rikollisuus, niin ylivoima olisi vieläkin suurempi. Täytyy ymmärtää, että mafia on sekä Italiassa että USA:ssa levittänyt lonkeronsa hallintoon, poliisiin, merkittävään osaan taloutta jne. ja niillä on erittäin isot osat maata "hallussa" tavalla tai toisella sekä erittäin pitkät perinteet ja omertan laki.

Sit on näitä muiden maiden järjestäytyneitä rikollisliigoja jotka eivät ole perinteistä mafiaa vaan löyhemmin organisoidumpia ja hajanaisia mutta joihin välillä viitataan sanalla mafia, esim. venäjän mafia,Viron mafia...

Vierailija
2/10 |
03.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mafia, Camorra N'drangheta jne. 10-0. Helvetin enkelit kun nousisivat jossain Scampiassa (Napolin lähiö) pois moottoripyörän selästä ja kääntäisi selkänsä edes, niin ne pyörät olisi jo kadonneet Camorralle. Siellä sitten seisoisivat ja miettisivät minne mennä. Tai sitten mafia laittaisi 500 kg räjähdettä autotien alle ( tapaus Borsellini) ja kun he ajasivat siellä tiellä siihen päälle, niin pyörät vain lentäisi.

90% Euroopan kokaiini markkinoista on N'dranghetan käsissä, joten heillä on tuo rahoituskin vähän paremmin hallussa, kun helvetin enkeleillä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
25.01.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mafia varmaa

Vierailija
4/10 |
25.01.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tarkenna nyt vähän. Puhutaanko tässä Italian, Venäjän, Viron, Lahden vai Äkäslompolon mafiasta?

Vierailija
5/10 |
25.01.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mafia. Voittaneet ja vääntäneet jo historiassa. Ei kai enkeleillä ole taistelusta kokemusta.

Vierailija
6/10 |
25.01.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mafia ilman muuta, niitä on paljon enemmän ja hyvinkin korkeissa asemissa järjestyneessä yhteikunnassa. Liivijengiläiset ovat kyllä kovia rikollisia, mutta ei niistä mihinkään vallanpitoon ole ;-)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
25.01.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="25.01.2014 klo 19:54"]Mafia ilman muuta, niitä on paljon enemmän ja hyvinkin korkeissa asemissa järjestyneessä yhteikunnassa. Liivijengiläiset ovat kyllä kovia rikollisia, mutta ei niistä mihinkään vallanpitoon ole ;-)

[/quote]

Eikä järjestettyyn massahyökkäykseen

Vierailija
8/10 |
25.01.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Riipuu siitä mistä taistellaan. Näm eivät harrasta mitään nakkikioski nyrkkeilyä, vaan päämäärällistä toimintaa. Yleensä on kyse huumereviiristä tai reviireistä yleensä kuka hoitaa suojelun ja rahan keräämisen.

 

 Rahastahan noissa on kyse. Helposta rahasta ettei noiden ihmisten tarvitse lähteä aamulla aikaisin töihin, olla muiden käskytettävinä, vaan voivat viettää yhteiskunnan sidoksista vapaata elämää. Eivät he hakemalla hae vaikeuksia vain tappelemalla huvikseen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
10.12.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ovatko koskaan olleet reviirikiistassa?

Vierailija
10/10 |
19.02.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Prosenttijengiläiset, vaikka ovatkin häikäilemättömiä rikollisia, eivät kuitenkaan ole mitään psykopaattisia tolloja, jotka pelkästään oman luonnehäiriönsä motivoimina lähtisivät taistelemaan ylivoimaista vastustajaa vastaan, vaan sopu haettaisiin alta aikayksikön.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi kolme