Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Polvi vaivaa..

Vierailija
05.10.2013 |

Oli tässä joku aika sitten vasen polvi tosi kipeä, lähinnä polvilumpion yläpuolelta, nyt ei enää juurikaan, mutta tuntuu jotenkin hankalalta kävellessä, kyykystä en meinaa päästä ylös ja taivuttaessa tuntuu melkoinen rutina lumpion alapuolelta. 

 

Pitäis varmaan käydä lääkärissä, mutta noin yleensä, tarviiko tuota nyt varoa ja lepuuttaa vai mennäänkö normaalisti kun ei kuitenkaan niin kipeä ole. Mitään tapaturmaa ei ole sattunut.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
06.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä kävin selittämättömän, kuukausia vaivanneen polven kanssa kahdesti lääkärissä viime talvena, kumpikaan ei löytänyt polvesta mitään isompaa häikkää, eikä polvea kuvattu tms.

 

Kipu tuntui vihlovana polvilumpion "alla", sisäpuolella, välillä myös yläpuolella ja erityisesti taivuttaessa. Myös taivuttaessa esim. tasaisella maalla pyöräillessä, jolloin polveen ei osu juurikaan rasitusta.

 

Syy minulla oli ilmeisesti yliliikkuvien nivelten aiheuttama polven "muljuminen". Huonot, UGG-kengät ja liukas talvi pahensivat tilannetta. Innostuin syksyllä myös lenkkeilemään ehkä liian kovalla tahdilla, keräsi nestettä polveen ja jatkuvan kävelyrasituksen takia ei pitkään aikaan päässyt kokonaan rauhoittumaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi kaksi